Juniorzy młodsi Hemarpol Norwid Częstochowa mistrzami województwa śląskiego

W niedzielę w Częstochowie zakończył się turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego juniorów młodszych. Mistrzostwo wywalczyli siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa, a brązowe medale zdobyli organizatorzy siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

W turnieju finałowym, który rozgrywany był w hali LO im. H. Sienkiewicza zagrały cztery najlepsze drużyny juniorów młodszych z województwa śląskiego. Były to dwa zespoły Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel, Hemarpol Norwid Częstochowa oraz gospodarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Turniej był bardzo zacięty. Mistrzostw i złote medale wywalczyli siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa, którzy w pierwszym meczu przegrali z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3, ale w dwóch kolejnych wygrali po 3:0 z AT Jastrzębski Węgiel i AT Jastrzębski Węgiel II.

Po dwóch dniach finałów komplet zwycięstw mieli gospodarze z Eco-Team AZS. W niedzielę w trzecim meczu przegrali z AT JW 1:3 i z pierwszego miejsca spadli na trzecie.

W niedzielę okazało się, że 3 drużyny mają po 5 punktów (po 2 zwycięstwa i 1 porażce). Ostatecznie po złoto sięgnęli juniorzy młodsi z Hemarpol Norwid. Wicemistrzostwo wywalczyli zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel, a brązowe medale trafiły do Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Turniej na 4. miejscu z 3 porażkami na koncie zakończyli juniorzy młodsi AT Jastrzębski Węgiel II.

Przypomnijmy, że w turnieju finałowym mistrzostw województwa śląskiego juniorów, który rozegrano przed tygodniem w Jastrzębiu siatkarze Eco-Team AZS zdobyli srebrne medale, a Hemarpol Norwid brązowe.

Zarówno juniorzy jak i juniorzy młodsi dwóch częstochowskich klubów będą grać teraz w turniejach ogólnopolskich i walczyć o mistrzostwo Polski.

AK, fot: fb Hemarpol Norwid Częstochowa