fbpx
Strona głównaPolecaneZabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Podejrzany o zastrzelenie brata, bratowej i 17-letniego bratanka Jacek Jaworek poszukiwany jest czerwoną notą Interpolu. Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej opublikowała jego dane i wizerunek.

O zbrodni w Borowcach kilkakrotnie pisaliśmy na naszym portalu. 52-letni Jacek Jaworek podejrzany jest o zastrzelenie swojego brata, bratowej i ich 17-letniego syna (z tragedii ocalał wyłącznie 13-letni syn małżeństwa, któremu udało się uciec). Motywem okrutnej zbrodni najprawdopodobniej było nieporozumienie rodzinne na tle finansowym. Poszukiwania mieszkańca Częstochowy trwają od 10 lipca. Prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Wkrótce Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać lub odnaleźć ciało Jacka Jaworka. Policja nie wykluczała bowiem, że mężczyzna tuż pod dokonaniu morderstwa popełnił samobójstwo.

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany czerwoną notą Interpolu 1
Poszukiwany listem gończym Jacek Jaworek

W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok ofiar tragedii. Wyniki potwierdzają, że rodzina zginęła od strzałów z broni palnej. W sumie dosięgnęło ich dziesięć kul, z kilkunastu wystrzelonych w domu zamordowanej rodziny.  

Jak przekazała prokuratura, rany postrzałowe znajdowały się w “okolicach wrażliwych dla życia”. Może to świadczyć o tym, że zabójca strzelał do ofiar z zamiarem pozbawienia ich życia.

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek poszukiwany czerwoną notą Interpolu 2
Mat. Interpolu

Śledczy dopuszczają również wersję, że Jacek Jaworek mógł opuścić kraj. Aktualnie poszukuje go również Interpol. Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej – Interpol w sekcji osób poszukiwanych tzw. czerwoną notą opublikowała właśnie wizerunek i dane 52-latka. Oznacza to, że podejrzany jest już oficjalnie poszukiwany na terenie Unii Europejskiej.

ZS

Czytaj: Ostatnie pożegnanie zamordowanych z Borowców. Sprawca mordu ciągle nieuchwytny

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here