W I i II rundzie Grand Prix we Wrocławiu Fredrik Lindgren z Włókniarza na 3. i na 4. miejscu

We Wrocławiu w piątek i w sobotę odbyły się I i II runda Grand Prix na żużlu. Ścigali się w nich obcokrajowcy Eltrox Włókniarza. Najlepiej prezentował się Fredrik Lindgren.

Fredrik Lindgren w piątek zajął w pierwszym tegorocznym turnieju Grand Prix 3. miejsce. Wygrał Artiom Łaguta, a drugi był Maciej Janowski. Piąte miejsce w zawodach zdobył kolejny zawodnik Eltrox Włókniarza Leon Madsen. Miał szansę na finał, ale w półfinale zajął trzecie miejsce. Na 11. pozycji zawody ukończył Jason Doyle, który w pięciu startach zdobył 6 punktów.

W sobotę Lindgren ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony. W rundzie zasadniczej zdobył 9 punktów, ale w półfinale przyjechał drugi (za Janowskim), co dało mu ponownie awans do wielkiego finału. W najważniejszym biegu dnia za rywali miał: Macieja Janowskiego, Taia Woffindena oraz Bartosza Zmarzlika. Wrocławianie wykorzystali znajomość toru i zajęli dwa pierwsze miejsca. W sobotni wieczór triumfował Janowski, drugi był Woffinden, a trzeci Zmarzlik. W sobotę zabrakło więc miejsca na podium dla Lindgrena.

Słabiej pojechali w sobotę Leon Madsen i Jason Doyle. Madsen uzbierał 7 punktów, co nie zapewniło mu nawet miejsca w półfinale, a Doyle zakończył sobotnie zawody z 3 punktami i 15. miejscem.