Fredrik Lindgren trzeci w GP Szwecji

W sobotę na torze w Malili odbyło się Grand Prix Szwecji na żużlu. Wygrał Polak Bartosz Zmarzlik. Trzeci był Szwed i zawodnik Eltrox Włókniarz Częstochowa Fredrik Lindgren.

Na 7. rundę SGP żużlowcy zawitali do Szwecji. W Malili ścigali się dwaj żużlowcy Eltrox Włókniarza: Fredrik Lindgren i Leon Madsen. Zdecydowanie lepiej prezentował się Lindgren. Po rundzie zasadniczej miał 13 punktów i pewny udział w półfinale. Słabiej prezentował się Madsen. Zdobył tylko 4 punkty (d,0,0,1,3) i został sklasyfikowany na 14 pozycji.

Lindgren w półfinale dojechał drugi za plecami Jasona Doylea, ale przed Maciejem Janowskim i Andersem Thomsenem.

W finale pod taśmą stanęli: Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Doyle wjechał w taśmę i było pewne, że Szwed stanie na podium. Finał wygrał Zmarzlik, przed Łagutą i Lindgrenem.

Po VII rundach prowadzi Bartosz Zmarzlik ze 121 punktami. Drugi jest Artiom Łaguta (118), a trzeci Fredrik Lindgren (96). Czwarte miejsce zajmuje Emil Sajfutdinov z 91 punktami. Leon Madsen z 62 punktami jest na 7. pozycji.