Nie milkną echa czwartkowego meczu Rakowa w III rundzie eliminacji Pucharu Konferencji Europy z Rubinem w Kazaniu. Raków wygrał po dogrywce 1:0 i awansował dalej, ale częstochowska ekipa raczej nie będzie miło wspominać wyjazdu do Rosji.

Piłkarze Rakowa mieli pretensje do gospodarzy, że ci nie pozwolili im przeprowadzić w spokoju środowego treningu i w połowie ćwiczeń zgasili im światło oraz zabrali bramkę treningową (Raków ćwiczył na połowie boiska). Piłkarze Rakowa mieli też pretensje do sędziów…

– Nie chciałbym się tutaj rozwodzić – mówi trener Rakowa Marek Papszun. – Na pewno był problemy, żebyśmy w ogóle weszli na trening. To nie jest normą, bo są regulacje UEFA, które mówią o tym, że drużyna gości ma prawo wejść na 60 minut. Tu zapadły jakieś w ostatniej chwili inne ustalenia o 30 minutach na połowie boiska. W związku z tym prosiliśmy o przedłużenie, ale w 29 minucie treningu doszło do tego, co opowiadałem. Z mojej perspektywy trochę wyszło słabo…

AK

Echa czwartkowego meczu w Kazaniu. Piłkarzom Rakowa podczas treningu zgaszono światło i zabrano bramkę 2
KAZAN 12.08.2021 MECZ III RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2021/22: RUBIN KAZAN – RAKOW CZESTOCHOWA — UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE QUALIFYING THIRD ROUND SECOND MATCH: RUBIN KAZAN – RAKOW CZESTOCHOWA ANDRZEJ NIEWULIS FOT. JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl
KAZAN 12.08.2021 MECZ III RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2021/22: RUBIN KAZAN – RAKOW CZESTOCHOWA — UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE QUALIFYING THIRD ROUND SECOND MATCH: RUBIN KAZAN – RAKOW CZESTOCHOWA IVAN LOPEZ IVI FOT. JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl