Dziś Światowy Dzień Kundelka

0
591
fot. pixabay

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych czworonogów, które corocznie obchodzone jest właśnie 25 października, w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. 25 październik jest również Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt (obowiązuje 24 października), a miesiąc październik to miesiąc dobroci dla nich.

W całej Polsce właściciele kundelków organizują obchody Dnia Kundelka, by ich pupile mieli swoje święto. Organizują również swoje wystawy – wystawy kundelków.

Dziś Światowy Dzień Kundelka 1
fot. pixabay

W tym dniu schroniska dla zwierząt organizują dni otwarte oraz zachęcają do odwiedzania schronisk by zaadoptować kundelka, których właśnie tam przebywa najwięcej, ale również wspomożenia schroniska w postaci datków, karmy czy koców. Niektóre schroniska prezentują swych podopiecznych na przykład w centrum miasta, na rynku czy w szkole.

Święto to powstało, by podziękować wszystkim kundelkom za ich odwagę a przede wszystkim wierność, ale także by zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a bardzo często najgorzej traktowaną grupę psów, które towarzyszą człowiekowi.

Dziś Światowy Dzień Kundelka 2
fot. pixabay

K KIK