Zawodnicy Darsoft Running Team medalowo pobiegli w Toruniu!

Na odbywających się w Toruniu 14. Halowych Mistrzostwach Europy Masters znakomicie spisali się reprezentanci częstochowskiego Darsoft Running Team. Z zawodów wracają z trzema krążkami.

Wielkie brawa należą się dwójce biegaczy z Darsoft Running Team – Ewie Brych-Kalinowskiej i Zbigniewowi Kalinowskiemu. Częstochowska ekipa nie należała może do najliczniejszych, ale za to walecznością mogłaby obdarzyć niejeden team. Dwójka naszych zawodników zdobyła trzy medale w zmaganiach crossowych. Ewa Brych-Kalinowska na dystansie 8 km wywalczyła srebro indywidualnie i złoto drużynowo, zaś Zbigniew Kalinowski zdobył złoty medal drużynowy także w ośmiokilometrowym crossie oraz 5. miejsce w kategorii open.

W tegorocznych, 14. już Halowych Mistrzostwach Europy Masters i Mistrzostwach Europy w Maratonie Masters uczestniczy łącznie 3.442 zawodników z 38 krajów Europy i 18 krajów spoza Starego Kontynentu. Polska reprezentacja „mastersów” liczy 977 osób. W programie turnieju znalazły się 23 konkurencje rozgrywane głównie w Arenie Toruń. Konkurencje rzutowe odbywają się na Stadionie Miejskim, zaś tak szczęśliwe dla zawodników Darsoft Running Team konkurencje przełajowe – w lesie miejskim Rudelka.

W zawodach typu Masters mogą startować sportowcy, którzy ukończyli 35. rok życia. Górna granica wieku nie jest określona, liczy się tylko chęć startu.