Czytaj, mów, ciesz się mową ojczystą

0
116

Już w poniedziałek,1 6 września startuje kolejna edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Przez tydzień słowo – pisane i mówione będzie bohaterem główny szeregu imprez.
Blisko 30 wydarzeń w tydzień, spotkania z pisarzami, dyskusje, panele tematyczne, a przede wszystkim spotkania z literaturą i ludźmi, którzy bez słowa pisanego nie wyobrażają sobie życia, to i jeszcze więcej zapowiadają organizatorzy IX Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”.Wydarzenie znane nie tylko w Częstochowie z niebanalnego podejścia do literatury, będzie miało miejsce w dniach 16-22 września.

Czytaj, mów, ciesz się mową ojczystą 1

Interdyscyplinarne spotkania, których wspólnym mianownikiem jest słowo, organizowane będzie jak w poprzednich latach z udziałem m.in. : Gaude Mater, Biblioteki Publicznej w Częstochowie, Muzeum Częstochowskiego, Miejskiej Galerii Sztuki, Kina Studyjnego OKF oraz Zespołu Szkół Plastycznych.Jak zwykle przy Festiwalu pracować będzie wielu wolontariuszy, dzięki którym częstochowianie mogą takich autorów jak,się w tym roku spotkać z twórczością np. Mariusz Szczygieł, Michał Nogaś, Przemysław Czapliński czy Olga Drenda.W programie tegorocznego Festiwalu można spodziewać się również takich nazwisk, jak:Marta Dzido, Anna Mazurek, Bolesław Chromry, Wojciech Chmielarz, Marcin „Okoń” Okoniewski.
Nie zabraknie więc okazji do spotkań ze znakomitymi osobistościami środowiska literackiego, dyskusji na tematy ważne, poważne oraz wychodzące z niszy i pola kultury popularnej, oraz działań prowokujących odbiorców do nieoczywistego wysiłku intelektualnego – zapewniają organizatorzy.Festiwalowe informacje można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: festiwalczytaj.pl oraz na profilach mediów społecznościowych, głównie na Facebooku: facebook.com/czytaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here