fbpx

To już pewne: częstochowski teatr wróci do gry 22 maja

Rząd dopuścił możliwość wcześniejszego otwarcia teatrów, stąd i ten częstochowski wróci do gry szybciej niż planowano. Pierwszy po przerwie spektakl odbędzie się 22 maja.

Według pierwotnych planów, działalność teatrów w całej Polsce miała być wznowiona 29 maja. Na ten termin czekał również Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie. Pierwszy po tygodniach przerwy spektaklem zagranym na żywo dla publiczności miał być zaś „Fałsz” (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Środowa konferencja przyniosła zmiany, rządzący dopuścili bowiem możliwość wcześniejszego otwarcia kin, teatrów i filharmonii. Częstochowski teatr postanowił okazję taką wykorzystać i wraca do gry 22 maja.

„Teatralny koktajl (anty)pandemiczny”

Co szykuje na ten wyczekiwany dzień? Pokaz specjalny zatytułowany „Aktorzy bez maski: Teatralny koktajl (anty)pandemiczny”. Na scenie wystąpi cały zespół aktorski. Będzie to jednorazowe wydarzenie, które odbędzie się właśnie w sobotę o godz. 19.

– Serwujemy Państwu orzeźwiający koktajl złożony z artystycznych rozmaitości.Tu proza miesza się poezją, piosenka z etiudą, żart z melancholią.Ponad dwadzieścia utworów, kilkunastu autorów z różnych epok. Mickiewicz, Wyspiański, Młynarski, Osiecka, Kayah, Staszewski, tajemniczy Bionulor i wielu wielu innych. Na scenie CAŁY ZESPÓŁ AKTORSKI naszego Teatru! Kumulacja emocji i wrażeń. Dowiecie się co komu w duszy gra, kto kogo inspiruje, bo wiadomo, że to wszystko dla Was- naszych Widzów.Ten koktajl jest wystarczająco słodki, ale lekka gorycz i ostrość, tylko dodają mu charakteru. Ta mieszanka leczy z tęsknoty, zapowiada nadzieję, niweluje rozterki, poprawia humor. Z radością możemy znowu powiedzieć: Witamy Państwa w naszym teatrze – zapowiada Teatr im. Mickiewicza.

Sprzedaż biletów już trwa! Te na parter kosztują 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe), a te na balkon – 35zł (normalne) i 30 zł (ulgowe).

To już pewne: częstochowski teatr wróci do gry 22 maja 2
Spektakl „Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Jakie jeszcze dodatkowe wydarzenia zaplanowano? W niedzielę, 23 maja o godz. 19 teatr zaprasza na komedię „Cudowna terapia”. Z kolei z okazji Dnia Matki, w środę 26 maja o godz. 18 zaprezentuje spektakl muzyczny „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych”.

Repertuar na czerwiec można znaleźć z kolei na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Rytm w sercu”. Częstochowski teatr szykuje muzyczne wydarzenie. Będą tylko dwa otwarte koncerty!