fbpx

Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń

Zgodnie z decyzją rządzących od 29 maja teatry moją wznowić działalność. Wśród nich również Teatr im. Mickiewicza, który właśnie opublikował repertuar na maj i czerwiec. Można rezerwować bilety!

Teatr im. Mickiewicza od tygodni pozostaje zamknięty dla publiczności. Ze względu na obostrzenia dwukrotnie przekładał już polską prapremierę spektaklu „Pannonica”. Najpierw planowano ją w drugiej połowie kwietnia, potem na 8 maja. Drugi termin również nie jest realny, zgodnie z decyzją rządu teatry w Polsce mogą wznowić działalność dopiero od 29 maja. W tym samym terminie otwarcia doczekają się też m.in. kina i filharmonie, z kolei choćby muzea, galerie sztuki i biblioteki już dziś mogą zapraszać użytkowników (piszemy o tym TUTAJ).

Częstochowski teatr i jego miłośnicy wyczekują już końcówki maja. Instytucja opublikowała już repertuar obowiązujący od 29 maja do końca czerwca. Na częstochowian czeka blisko 30 propozycji.

Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń 2
„Fałsz” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Pierwszym spektaklem, na którym po ponownej przerwie, zaprosi teatr będzie „Fałsz” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo, grany właśnie 29 maja o godz. 19. Wydarzenie połączone zostanie z jubileuszem 25-lecia pracy artystycznej Iwony Chołuj, która w tym spektaklu gra Kat.

30 i 31 maja, a także 1 czerwca teatr świętował będzie Dzień Dziecka. Najmłodsza publiczność obejrzy wówczas niezwykle lubiany spektakl „Trzy świnki” w reżyserii Roberta Dorosławskiego.

Pierwszy weekend czerwca przyniesie praremierę „Pannoniki” (o tej realizacji piszemy m.in. TUTAJ). Ta oficjalna odbędzie się w niedzielę 5 czerwca, dzień wcześniej będzie pokaz przedpremierowy. Spektakl będzie grany również 6 czerwca, 8 czerwca (tzw. premiera nauczycielska) i 9 czerwca.

Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń 3
Próba do spektaklu „Pannonica” w Teatrze im. Mickiewicza (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Kolejny weekend przyniesie następną nowość, czyli koncert „Rytm w sercu”, który zaplanowano na 12 czerwca. Wydarzenie zrealizowano na zamówienie Wydziału Zdrowia UM Częstochowy.

Na 15 czerwca przeniesiono zaś koncert Leny Piękniewskiej i aktorów częstochowskiego teatru „Dzieci getta”, który pierwotnie miał się odbyć 19 kwietnia.

17,18, 26 i 27 czerwca widzów czeka „Cudowna terapia” w reżyserii Tomasza Mana z gościnnym udziałem Marka Ślosarskiego. Premiera komedii odbyła się w lutym, była to pierwsza propozycja, którą instytucja zaprezentowała po ówczesnym luzowaniu obostrzeń.

Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń 4
Spektakl „Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Weekend 19-20 czerwca należeć będzie do „Testosteronu”, czyli komedii hormonalnej w reżyserii i według tekstu Andrzeja Saramonowicza. Z kolei od 23 do 25 czerwca będzie można zobaczyć drugą z dotychczasowych premier, które odbyły się w tym roku. Mowa o „Dziewiątym dniu księżycowym” w reżyserii Michała Zdunika (warto tu dodać, że przez sytuację epidemiologiczną i ta premiera borykała się ze zmianami terminów).

A co na finał sezonu 2020/2021? 27 czerwca pokaz filmu „Coś Ty uczynił ludziom Mickiewiczu?”, a 28 i 29 czerwca premierowy koncert poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku Piotra Machalicy (wieloletniego dyrektora artystycznego Teatru im. Mickiewicza) – „Dziś są moje imieniny”.

Bilety na wszystkie propozycje można już rezerwować za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Według zapowiedzi,w najbliższych dniach pracownicy teatru będą się również kontaktować się z osobami, które miały rezerwacje na odwołane spektakle majowe. Dział promocji i kasa pozostają do dyspozycji widzów od poniedziałku do piątku. Z pierwszym można kontaktować się od godz. 8 do 16 (tel. 34 372 33 27,47, 57), kasa czeka zaś od godz. 10 do 18 (tel. 34 372 33 06). Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Pannonica” w Częstochowie. Zobacz teatralny plakat, którego autorką jest Małgorzata Stępniak