Biegająca policjantka z Częstochowy znowu najlepsza

Sierżant sztabowa Agnieszka Czyżewska z Komisariatu IV Policji w Częstochowie po raz kolejny z trasy biegowej wróciła ze złotymi medalami. Policjantka z Częstochowy okazała się najlepsza w dwóch biegach pokonała na dystansie 132 kilometrów. Pomimo trudnych warunków, jakie panowały na trasie, funkcjonariuszka z Częstochowy pokonała tę trasę najszybciej i stanęła na podium.

Jak przekazała Komenda Miejska Policji w Częstochowie, sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska wystartowała w III Maratonie Jurajskim. Trasa wynosząca 90 kilometrów prowadziła przez ośnieżone i oblodzone tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Reprezentantka częstochowskiego garnizonu pokonała je w niespełna 12 godzin, przekraczając linię mety jako pierwsza w kategorii „kobiety – open”. Tydzień później wzięła udział w maratonie Ossona Cup. 42 kilometry po grząskim, błotnistym terenie to dla częstochowskiej policjantki rozgrzewka przed kolejnymi wyzwaniami. Również po tym biegu na jej piersi zawisł złoty krążek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.