fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneBaseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend

Baseny, parki wodne i Aqua Parki – idealny pomysł na rodzinny weekend

Kolejne luzowania obostrzeń przez Rząd oraz coraz więcej cieplejszych dni zachęcają by rodzinnie spędzić czas wolny. Jedną z propozycji, którą podpowiadamy to wypad na basen lub do parku wodnego czy Aqua Parku.

Mieszkańcy Częstochowy na terenie miasta mają do swojej dyspozycji kilka basenów. Do takich bardziej znanych i uczęszczanych należą m.in.:

  1. Pływalnia Kryta „Sienkiewicz Częstochowa” – zlokalizowana jest przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56. Na pływalni znajdują się dwa baseny: pływacki i rekreacyjny do nauki pływania z dwoma dyszami masażu karku oraz czterema podwodnymi dyszami masażu pleców;
  2. Pływalnia kryta MDK Częstochowa – zlokalizowana jest na ulicy Łukasińskiego 50/68. Pływalnia jest dodatkowo wyposażona w: brodzik dla dzieci, jacuzzi i płaszcz wodny;
Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 1
„Sienkiewicz Częstochowa” (fot. MOSiR)
  1. Pływalnia kryta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „KB” – zlokalizowana jest przy al. Niepodległości 20/22. W obiekcie znajduje się  wieża do skoków do wody, na której zamontowane są 2 trampoliny 1-metrowe, 2 trampoliny 3-metrowe oraz platforma startowa na wysokości 5m.
  2. Klub TAURUS Fitness & Spa – zlokalizowany jest przy ul. Brzeźnickiej 46B. Basen ten jako pierwszy w Polsce zastosował bezchlorowe uzdatnianie wody innowacyjną metodą SANOSIL. Oparta jest ona na nadtlenku wodoru stabilizowanym przez jony srebra , w wyniku której nie ulatniają się żadne szkodliwe związki chemiczne, a jedynie tlen i woda. Woda jest czysta, bez chloru i bezzapachowa, dlatego jest idealna do pierwszych kąpieli malutkich dzieci. Na obiekcie znajduje się basen oraz dwa jacuzzi.
Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 2
Basen „KB” (fot. MOSiR)

Wymienione baseny są otwarte dla amatorów pływania od 1 czerwca 2021 r. Godziny otwarcia i cennik dostępny na stronach internetowych.

Nowy Park Wodny Częstochowa

W mieście znajduje się także jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji – nowy Park Wodny Częstochowa. Obiekt został wybudowany rok temu i z powodu pandemii jeszcze do tej pory nie został otwarty, na co bardzo czekają duzi oraz mali częstochowianie.

Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 3
Park Wodny Częstochowa (fot. MOSiR)

Mimo że aqua park jest już od dłuższego czasu technicznie gotowy do działania (wszystkie urządzenia już działają, a w nieckach basenowych znajduje się woda), z braku personelu nie może rozpocząć działalności. Rekrutacja jeszcze się nie rozpoczęła, bo jak podają włodarze miasta – „zatrudnianie pracowników do obsługi parku w sytuacji przedłużanego lockdownu całej branży i niepewności co do momentu uruchomienia obiektu byłoby nieracjonalne i niegospodarne”.

Czy aby na pewno? Według obowiązujących regulacji obłożenie tego typu kompleksu wodnego może wynieść do 50% pojemności obiektu. Patrząc na komentarze mieszkańców oraz biorąc pod uwagę, że jest to nowość w mieście, Park Wodny Częstochowa powinien zarobić na swoje utrzymanie. Decyzja jednak i tak zostaje w rękach władz miasta.

A może wypad za miasto?

Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 4
SolPark Kleszczów (mat. prasowe)

Osobom, które nie mogą się doczekać otwarcia częstochowskiego aqua parku oraz mają większe wymagania co do kompleksów basenowych, a dzieci marzą o urozmaiceniach wodnych, polecamy na weekendowy rodzinny wypad za miasto cztery Aqua Parki:

Park Wodny Tarnowskie Góry: zlokalizowany jest 41 km od Częstochowy. Wewnątrz obiektu znajduje się: basen sportowy, dla dzieci wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, brodziki, rzeka, fala i między innymi basen zewnętrzny.

Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 5
Oleska Laguna (mat. prasowe)

Oleska Laguna: położona jest 43 km od Częstochowy. Wewnątrz na amatorów pływania czeka: basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik, zjeżdżalnia i jacuzzi.

SolPark Kleszczów: zlokalizowany 52 km od Częstochowy. Na obiekcie znajdują się liczne atrakcje wodne oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Pobyt można przedłużyć dzięki możliwości zanocowania w hotelu mieszczącym się na terenie parku wodnego.

Baseny, parki wodne i Aqua Parki - idealny pomysł na rodzinny weekend 6
Gorący Potok (mar. prasowe)

Gorący Potok: park wodny znajduje się aż 171 km od Częstochowy ale ze względu na liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych warto się wybrać, nawet na kilka dni (strefa noclegowa). Na terenie obiektu znajdują się m.in.: wodne atrakcje (baseny, wodne przedszkole, dziecięce źródełko itp.), zjeżdżalnie, dmuchany raj, park linowy, ścianka wspinaczkowa, boisko do piłki wodnej czy boisko do siatkówki plażowej.

MK

Czytaj także: Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -