fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeKreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki

Jak zaplanować weekend tak, by  pogodzić oczekiwania wszystkich członków rodziny? Żeby nikt się nie nudził, a godziny mijały w radosnej atmosferze. Pomoże w tym wyprawa do jednego z licznych parków rozrywki.

By skorzystać z takiej możliwości, mieszkańcy Częstochowy nie muszą nawet ruszać się z miasta. Wystarczy skierować się na ul. Bór 164. Tam od lat z powodzeniem działa Stacja Grawitacja, oferująca znacznie więcej niż standardowy park trampolin. Tu wszyscy klienci znajdą moc atrakcji. Wśród nich wyliczyć można ogromną poduchę z wieżą i trampolinami (dostarczającą dreszczyku emocji), Dwupoziomowy Park Linowy, boiska do siatkówki oraz koszykówki z trampolinami, tor przeszkód Ninja, Gladiator, a także ścianki wspinaczkowe.

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 1
Stacja Grawitacja Częstochowa (mat. prasowe)

Na dzieci i młodzież czeka również Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt, które zlokalizowane jest na poziomie 2 częstochowskiej Galerii Jurajskiej (al. Wojska Polskiego 207). To propozycja dla dzieci w każdym wieku. Z kolei dla opiekunów stworzono tam strefę rodzica, nie oznacza to jednak, że dorośli mogą tylko przyglądać się zabawie.  Czeka na nich bowiem specjalnie przyszykowany Tor Ninja dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły na: www.stacjagrawitacja.pl.

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 2
Lubisfera (mat. prasowe)

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z miasta, nie musimy szukać daleko. Wystarczy wycieczka do Lublińca i tamtejszej Lubisfery, czyli Rozrywkowego Parku Sportowego (ul. Skłodowskiej 18). Na odwiedzających organizatorzy szykują trampoliny i dmuchańce, zajęcia fitness&dance, salon gier oraz tenis i squash. O wszystkich atrakcjach możemy przeczytać na stronie lubisfera.pl.

Moc różnorodnych atrakcji oferuje Malutkie Resort w Dobryszycach (powiat radomszczański). To ponad 25 hektarów urokliwego terenu z kilkunastoma atrakcjami, noclegiem i regionalną kuchnią. Od ilości propozycji może aż zakręcić się w głowie. Miejsce to pokochają bowiem duzi i mali. Znajdą tu choćby mini zoo, park linowy, stadninę koni, korty tenisowe, trasy biegowe, Funpark czy gokarty. Więcej szczegółów o Malutkie Resort możemy się dowiedzieć na www.malutkie.com.

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 3
Malutkie Resort (mat. prasowe)

Energylandia, Zatorland, Park Miniatur…

Oczywiście niesłabnącym zainteresowaniem gości cieszą się powszechnie znane w Polsce parki takie jak Zatorland (największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów połączony z lunaparkiem), Energylandia (największy park rozrywki w kraju, łączący m.in. Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park i Smoczy Gród) czy Park Miniatur w Inwałdzie (tu w ciągu zaledwie jednego dnia można „stanąć” pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai czy pod Bramą Brandenburską).

A może wodna rozrywka?

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 4
SolPark Kleszczów (mat. prasowe)

Alternatywą dla parków rozrywki mogą być centra rekreacji. Doskonałą zabawę wśród wodnych atrakcji oferuje SOLPARK Kleszczów. Na wielbicieli takiej rozrywki czekają kaskady, bicze wodne, wodne gejzery czy zjeżdżalnia rurowa o długości 118m. W centrum rekreacji można liczyć na wypoczynek i relaks w strefie Spa&Wellness. Więcej informacji: solpark-kleszczow.pl.

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 5
Oleska Laguna (mat. prasowe)

Zjeżdżalnie (w tym długą na 106 m z efektami dźwiękowymi i świetlnymi), jacuzzi, baseny oraz strefę dla najmłodszych oferuje również Oleska Laguna, czyli Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie. W części rekreacyjnej można skorzystać m.in. gabinetu z hydromasażem, gabinetu odnowy biologicznej, groty solnej i śnieżnej, a także sauny fińskiej i tureckiej. Szczegóły: www.oleskalaguna.pl.

Kreatywny weekend? Najlepiej spędzić go w parku rozrywki 6
Gorący Potok (mat. prasowe)

Ciekawą propozycją jest również wyjazd do całorocznych basenów termalnych Gorący Potok Szaflary u bram Zakopanego (wizytę w termach można połączyć z weekendowym wypoczynkiem w Tatrach). Oprócz gorących źródeł z wodą siarkową, miejsce to oferuje sauny suche i parowe, tężnię solankową, kąpiele borowinowe, jacuzzi, park linowy, wet bubble oraz inne atrakcje dla dzieci. Informacje na: www.goracypotok.pl.

ZS

Czytaj także: Baseny, parki wodne i Aqua Parki – idealny pomysł na rodzinny weekend

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -