fbpx
Strona głównaSportBartłomiej Mirecki Mistrzem Europy Środkowej w wyścigach samochodowych

Bartłomiej Mirecki Mistrzem Europy Środkowej w wyścigach samochodowych

Kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki został w miniony weekend Mistrzem Europy Środkowej FIA CEZ/ESET V4 CUP w wyścigach długodystansowych.

Pochodzący z Częstochowy Bartłomiej Mirecki razem ze swoim zespołowym kolegą Szymonem Jabłońskim startowali w cyklu za kierownicą Hyundaia i30 N TCR. – Ostatni wyścig odbył się w sobotę na węgierskim torze Hungaroring znanym między innymi z wyścigów Formuły 1 – relacjonuje Zespół Prasowy BM Racing Team. – Bartek i Szymon wygrali go w swojej klasie zajmując jednocześnie 7 pozycję spośród wszystkich kierowców plasując się tuż za najmocniejszymi pojazdami. W ten sposób kierowcy częstochowskiego zespołu BM Racing Team potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję zwyciężając w swojej klasie cały cykl.

– Kwalifikacje potraktowaliśmy wraz z zespołem bardzo treningowo, co dało nam dość odległe 21 miejsce na polach startowych, jednak dobry start Szymona Jabłońskiego pozwolił awansować dość szybko do najlepszej dziesiątki – komentuje po wyścigu na Węgrzech Bartłomiej Mirecki. – Po 30 minutach zasiadłem za kierownicę Hyundaia na drugą część wyścigu i z rekordowymi czasami okrążeń awansowałem do 7 miejsca w klasyfikacji generalnej oraz wygrywając z przewagą niemal 30 sekund nad drugim zawodnikiem w naszej klasie. Bardzo dobra wspólna jazda, wiedza, doświadczenie oraz taktyka na każdej z rund zaowocowała kolejnym cennym tytułem w wyścigowym CV nas wszystkich.

Bartek Mirecki to także Mistrz Polski. – Mistrzostwo Europy Środkowej FIA CEZ w wyścigach długodystansowych to nie jedyny tegoroczny tytuł Bartłomieja Mireckiego w tym roku – relacjonuje Biuro Prasowe BM RT. – Razem z Szymonem Jabłońskim zdobyli oni także tytuł Mistrzów Polski w wyścigach długodystansowych. W cyklu tym także startowali oni samochodem Hyundai i30 N TCR.

– Był to dla całego mojego zespołu BM Racing Team bardzo wymagający sezon – dodaje Bartłomiej Mirecki. – Rozpoczął się on później niż zwykle, a nasi kierowcy rywalizowali w kilku seriach. Spowodowało to, że od samego początku sezonu mieliśmy tylko dwa wolne weekendy. Wymagało to bardzo dużej mobilizacji i pracy pomiędzy wyścigami, aby właściwie przygotowywać samochody do startów. Ważna była także logistyka, ponieważ niemal cały czas byliśmy w trasie pomiędzy torami wyścigowymi. Dodając do tych wysiłków bardzo dobrą dyspozycję naszych kierowców kończymy ten rok z kilkoma tytułami i bardzo dobrymi wynikami całej naszej ekipy.

Bartłomiej Mirecki Mistrzem Europy Środkowej w wyścigach samochodowych 1

Świetne wyniki całego częstochowskiego zespołu BM Racing Team!

1. Mistrzostwo Europy Środkowej FIA CEZ/ESET V4 CUP w wyścigach długodystansowych – Bartek Mirecki i Szymon Jabłoński

2. Mistrzostwo Polski WSMP wyścigów długodystansowych – Bartek Mirecki i Szymon Jabłoński

3. Trzecie miejsce w mistrzostwach TCR Eastern Europe w klasie Junior – Szymon Jabłoński

4. II wicemistrz Clio CUP ESET V4 – Paweł Wysmyk

5. II wicemistrz Mistrzostw Polski Rallycorss – Szymon Jabłoński

6. 1 miejsce Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie D5+2000 – Jacek Zielonka

7. 1 miejsce Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w długim dystansie – Jacek Zielonka i Jakub Litwin

8. Drużynowe wicemistrzostwo Polski wyścigów długodystansowych – BM Racing Team

9. Drużynowe wicemistrzostwo Polski Rallycross – BM Racing Team

Sponsorami i Partnerami startów Bartłomieja Mireckiego w sezonie 2020 są:

Ranal, ADT POLSKA, Rallyshop.pl, KJK-Auto, Fundacja DKMS Polska, BM Racing Simulator.

Materiały prasowe BM Racing Team

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -