fbpx
Strona głównaPolecane29. Finał WOŚP. Tradycyjna impreza na pl. Biegańskiego przenosi się do internetu

29. Finał WOŚP. Tradycyjna impreza na pl. Biegańskiego przenosi się do internetu

W niedzielę 31 stycznia częstochowianie nie spotkają się tłumnie na pl. Biegańskiego. Tradycyjna impreza z okazji finału WOŚP, przeniesie się tym razem do internetu.

Przed nami 29. z kolei Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on również w Częstochowie. Jednak tym razem – przez wzgląd na pandemię koronawirusa – mieszkańcy miasta nie spotkają się na tradycyjnej imprezie na pl. Biegańskiego. Cel WOŚP, którym jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy(więcej na ten temat piszemy TUTAJ), będzie można wesprzeć dorzucają się do puszek wolontariuszy, ale w atrakcjach towarzyszących uczestniczyć będziemy głównie online.

Zostając przy kwestujących, to będzie ich można spotkać w różnych punktach Częstochowy. Rozpoznamy ich po charakterystycznych puszkach i identyfikatorach ze zdjęciem. Ze względów bezpieczeństwa mają mieć na sobie maseczki ochronne, a na rękach rękawiczki.

29. Finał WOŚP. Tradycyjna impreza na pl. Biegańskiego przenosi się do internetu 1
Mat. Sztab WOŚP w Częstochowie

Nowością, wywołaną pandemią, będą też tzw.mobilni wolontariusze. Będą oni do dyspozycji mieszkańców, w razie, gdyby ktoś chciał wspomóc tegoroczny cel WOŚP-u, a nie mógłby, lub nie chciał wyjść z domu. Infolinia będzie działać w finałową niedzielę pod numerem tel. 573 207 644. Wystarczy zadzwonić, a wolontariusz przyjedzie pod wskazany adres.

Przejdźmy jednak do atrakcji towarzyszących tegorocznej Orkiestrze. Częstochowski sztab przygotował szereg propozycji, które będzie można śledzić na Facebooku – wosp.czestochowa. Przewidziano transmisję on-line oraz warsztaty organizowane w ramach Częstochowskiej Akademii Sztuk Przepięknych (m.in. jogi, zumby, kickboxingu), które będą się odbywały przy pomocy platformy ClickMeeting.

29. Finał WOŚP. Tradycyjna impreza na pl. Biegańskiego przenosi się do internetu 2
Mat. sztab WOŚP w Częstochowie

W niedzielę 31 stycznia 29. Finał WOŚP w Częstochowie można śledzić w sieci od godz. 9 do 21. W programie znajdą się relacje na żywo (np. z Morsowania dla WOŚP), spotkania z gośćmi (wśród zaproszonych osób choćby Olek Klepacz, Jerzy Kędziora, Tomasz Sętowski), koncerty… Będzie można zobaczyć też filmiki, które dla sztabu w Częstochowie nagrali m.in. Jerzy Owsiak, Artur Barciś i Piotr Bukartyk. Imprezę zakończy zaś „Światełko do nieba”.

Wiele emocji dostarczy również z pewnością przekazanie wylicytowanej na rzecz WOŚP niebieskiej przez Marcina Najmana – Krzysztofowi Stanowskiemu. O cieszącej się ogromną popularnością licytacji pisaliśmy na naszym portalu.

Wśród finałowych propozycji warta uwagi jest również Parada Serc, która tym razem będzie Samochodowa. Przybrane w barwy i symbole WOŚP pojazdy, w samo południe, powinny stawić się pod M1. Trasa przejazdu wiedzie do Salonu Agata Meble (szczegóły można znaleźć na Facebooku).

29. Finał WOŚP można wesprzeć również dorzucając się do wirtualnej eSkarbonki, którą założył sztab WOŚP w Częstochowie. Można ją znaleźć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl. Udało się już zebrać ponad 29 tys. zł.

Aukcje na rzecz WOŚP. Jakie licytacje przygotował sztab z Częstochowy?

A.Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here