fbpx
Strona główna Wiadomości 29. Finał WOŚP. Jaki sprzęt Fundacja Jerzego Owsiaka chce kupić w 2021...

29. Finał WOŚP. Jaki sprzęt Fundacja Jerzego Owsiaka chce kupić w 2021 roku?

Dzięki planowanemu na styczeń 2021 r. 29. Finałowi WOŚP, Fundacja Jerzego Owsiaka chce zakupić sprzęt medyczny dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

10 stycznia 2021 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doczeka się 29. Finału. Hasło przewodnie zbiórki to “Finał z głową”. Fundacja Jerzego Owsiaka chce skupić się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

– W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy – gramy z głową! – mówił Jerzy Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP, w wypowiedzi opublikowanej na stronie fundacji.

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, aktualnie trwa rejestracja online wolontariuszy, którzy chcieliby kwestować podczas 29. Finału WOŚP. Rejestracji należy dokonać za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here