fbpx
Strona głównaPolecaneW Kłobucku modernizują plac targowy

W Kłobucku modernizują plac targowy

Z targowiska w Kłobucku, na którym handel odbywa się od lat dwa razy w tygodniu, korzystają kupcy i klienci nie tylko z samego miasta, ale także okolicy. Gmina stara się więc systematycznie modernizować plac targowy, ułatwiając wszystkim handel.

W ostatnim czasie na targu pojawiły się kolejne udogodnienia. Jak informuje kłobucki magistrat, samorząd, mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z Targowiska Miejskiego w Kłobucku, zdecydował się na instalację nowoczesnego monitoringu. Podniesie on bezpieczeństwo nie tylko osób handlujących i kupujących, ale także właścicieli parkujących w okolicy swoje samochody.

Sprzęt pomoże monitorować stan bezpieczeństwa obiektu w godzinach nocnych oraz eliminować między innymi nielegalny wywóz śmieci. Koszt inwestycji to ponad 4 tys. zł.

Dodatkowo na parkingu obsługującym targowisko miejskie i centrum miasta pojawiła się nowoczesna toaleta publiczna, która zastąpiła starą. Spełnia ona wszystkie wymogi związane z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami. W środku zamontowano również przewijak dla niemowląt.  Nowa toaleta miejska jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16, a w soboty od 7 do 14. Wybudowano ją za 130 tys. zł. Ona również, podobnie jak monitoring, jest finansowana wyłącznie z budżetu gminy.

(fot. UM Kłobuck)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here