Złota Mila na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym

17 biegów w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. W niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbyła się 32. edycja Złotej Mili.

Impreza została zorganizowana przez CKS Budowlani, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz zarząd miejski Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.

Aż kilkuset biegaczy w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w biegach na dłuższe i krótsze dystanse. Pobiegli również lekkoatleci z zaprzyjaźnionych z Częstochową miast Altötting i Pforzheim. Do sportowej rywalizacji stanęli .m.in reprezentanci klubów lekkoatletycznych, uczniowie szkół podstawowych i średnich, czy pracownicy Politechniki Częstochowskiej.

Zwycięzcą biegu głównego mężczyzn został Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team) z czasem 4 min. 23 sekund. Drugie miejsce zajął Michał Piątek z CKS Budowlani Częstochowa (4 min. 27 sek.), a trzecie miejsce zdobył Konrad Simiński, który pokonał dystans jednej mili w czasie 4 min. 31 sek.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Valentyna Veretska z czasem 5 min. 18 sek., druga była Sandra Michalak z Prefbetu Sonarol (5 min. 20 sek.). Jako trzecia na podium stanęła Paulina Gaj z BZ Training System (5 min. 26 sek.).

Złota Mila na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Częstochowy. Kilkuset biegaczy biorących udział w zawodach otrzymało pamiątkowe medale, a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali również nagrody pieniężne.