Eco-Team AZS Stoelzle 3. w międzynarodowym turnieju

Juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zajęli 3. miejsce w międzynarodowym turnieju Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U19.

W sobotę i w niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa na Zawodziu odbył się międzynarodowy turniej siatkarski Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U19. Juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zajęli w nim 3. miejsce.

W Częstochowie oprócz gospodarzy zagrali też: SMS PZPS Spała, Trefl Gdańsk, Metro Warszawa, a także Diavoli Rosa Brugherio z Włoch, SSS Trencin ze Słowacji, VC Olimpia Berlin z Niemiec i OK Vojvodina Novi Sad z Serbii.

W sobotę drużyny rozegrały po 3 pojedynki w grupach. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, a drużyny z miejsc 3. i 4. walczyły o pozycję 5.-8.

Turniej wygrali siatkarze SMS PZPS Spała, którzy w finale pokonali 3:1 Diavoli Rosa Brugherio z Włoch. W meczu o 3. miejsce Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wygrał z Treflem Gdańsk 3:1.

Nagrody najlepszym drużynom wręczał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.