fbpx
Strona głównaPolecaneOstatni moment, by dorzucić się do zbiórki na "Czytaj!". Częstochowski festiwal wspiera...

Ostatni moment, by dorzucić się do zbiórki na “Czytaj!”. Częstochowski festiwal wspiera m.in. Mariusz Szczygieł

Już tylko do 8 lipca na portalu PolakPotrafi.pl można wesprzeć jubileuszową edycję Festiwalu Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!”.

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, w tym roku Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!” doczeka się jubileuszowej, dziesiątej edycji. Za organizację wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie Komunikat. To właśnie skupieni w nim pasjonaci dbają o to, by co roku podczas festiwalowego tygodnia roiło się od wydarzeń z literackim przesłaniem. Podczas dotychczasowych odsłon “Czytaj!” gościli m.in. Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Filip Łobodziński, Sylwia Chutnik czy Wojciech Chmielarz. Jednak festiwal to nie tylko spotkania, ale też warsztaty, koncerty, spektakle, projekcje, wystawy, gry miejskie i dużo, dużo więcej. Udział w każdy wydarzeniu zawsze jest darmowy.

By jubileusz miał należny mu format, potrzebne jest finansowe wsparcie. Stąd zbiórka internetowa “Czytaj albo giń!”, którą Stowarzyszenie Komunikat prowadzi na portalu PolakPotrafi.pl (można ją znaleźć TUTAJ).

-Chcielibyśmy Was prosić o finansowe wsparcie naszego Festiwalu! Od 10 lat robimy dla Was Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! w Częstochowie. To jedyny tak duży festiwal literacki w naszym mieście, ale także w województwie śląskim. We wrześniu 2021 roku chcemy się z Wami spotkać po raz kolejny, na 10. edycji Festiwalu (choć w zasadzie 11 raz, ponieważ w 2020 roku odbyła się specjalna edycja 9 i 3/4 ) – zaznaczają organizatorzy festiwalu.

Zbiórka trwa już tylko do 8 lipca, więc to ostatni moment, żeby ją wesprzeć. Celem jest zebranie 10 tys. zł. Organizatorzy postawili jednak na model finansowania “bierzesz ile zbierzesz”, dzięki temu otrzymają wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Aktualnie na koncie widnieje ponad 3 tys. zł. Warto dodać, że dla wpłacających przygotowano nagrody (uzależnione od wysokości wpłaconej kwoty). Wśród nich zaproszenie na literacki spacer, tytuł mecenasa lub partnera festiwalu, spersonalizowany horoskop literacki czy udział w nagraniu jednego z odcinków wspomnianego już “Prze_Czytaj!”.

Ostatni moment, by dorzucić się do zbiórki na "Czytaj!". Częstochowski festiwal wspiera m.in. Mariusz Szczygieł 1
Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!” (mat. ze strony polakpotrafi.pl)

Do dołączenia do “Czytaj albo giń!” zachęcają nie tylko osoby związane z organizacją festiwalu, ale też czytajowi goście. Niedawno stosowny wpis opublikował wspomniany już Mariusz Szczygieł.

“Kiedy jestem pytany, jak powinien w tych czasach żyć przyzwoity człowiek, odpowiadam, że nie wiem. Wydaje mi się jednak, że musi być wierny własnym wartościom, robić swoje i nie dać się poniżyć. Dlatego w ramach „robić swoje” apeluję do Państwa o chociaż drobną pomoc finansową dwóm festiwalom literackim.Pierwszy to „Czytaj!” w Częstochowie – Czytaj! odbywa się od 10 lat, jest największym festiwalem literackim w województwie śląskim (…)” – czytamy na facebookowej stronie pisarza.

Filmy, które zachęcając do zbiórki nagrali m.in. Krzysztof Niedźwiecki, Bolesław Chromry, Magdalena Piekorz czy Jakub Żulczyk można zobaczyć na stronie www.facebook.com/czytaj.

Ostatni moment, by dorzucić się do zbiórki na "Czytaj!". Częstochowski festiwal wspiera m.in. Mariusz Szczygieł 2
Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!” (mat. ze strony polakpotrafi.pl)

Do organizacji “Czytaj!” można dorzucić się też bezpośrednio, wystarczy odwiedzić lokal Szypułka przy ul. Śląskiej 3/5 (tu tu odbył się kiermasz książki na rzecz festiwalu, który zapowiadaliśmy TUTAJ). Tam można znaleźć puszkę i choćby symboliczną złotówką wesprzeć częstochowską kulturę. Ta z pewnością odwdzięczy się z nawiązką!

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Częstochowski Festiwal “Czytaj!” szykuje się na jubileusz. Warto dorzucić się do jego organizacji

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here