fbpx
Strona głównaPolecaneKrzysztof Niedźwiecki "gra piosenki" w częstochowskim klubie Rura

Krzysztof Niedźwiecki “gra piosenki” w częstochowskim klubie Rura

W piątek, 9 lipca na patio klubu Rura koncertował będzie Krzysztof Niedźwiecki. Bilety dostępne będą przed wydarzeniem w cenie 20 zł.

“Krzysztof Niedźwiecki gra piosenki” to tytuł koncertu, na który 9 lipca zaprasza klub Rura (Al. NMP 38, w bramie). Artysta wystąpi na klubowym patio. Wejście do klubu będzie możliwe od godz. 19.30, a sam koncert zaplanowano na godz. 20.15. Bilety kosztują 20 zł i można je kupić przed wejściem (szczegóły: www.facebook.com/KlubRura)

Warto zaznaczyć, że niedawno (a dokładnie 1 lipca) muzyk świętował 42. urodziny. Częstochowską tradycją jest zaś to, że w tym okresie odbywa się specjalny koncert. Przykładem jest tu występ zorganizowany w klubie Stacherczak w 2019 r. z okazji 40. urodzin Niedźwieckiego i zarazem jego 20-lecia pracy na scenie. Wśród urodzinowych gości, którzy towarzyszyli muzykowi znaleźli się jego tata – Zygmunt i córka – Lena, a także m.in. Michał Walczak czy Marcin „Martinez” Grodzki.

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent…

Sam siebie Niedźwiecki przedstawia tak: “gitarzysta, autor i kompozytor piosenek, producent, często wokalista, rzadziej basista”. Przez dekadę (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał kilka płyt oraz koncertował w kraju i za granicą (choćby słynne Glastonbury w UK). W latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish, potem związał się z Babylon Raus. Występował również w m.in. Ptaszyska, Mind Kampf (UK), Superpałka, Wyłączeni, DiM (Dusza  i Mercedes). Przez lata współtworzył także zespół, który towarzyszył na scenie nieodżałowanemu Piotrowi Machalicy.

Niedźwiecki zapisał się też na klubowej mapie miasta, współtworzył bowiem popularny klub Zero, organizujący liczne koncerty.

Częstochowianin jest także współkompozytorem i współautorem piosenki “Jestem jak motyl (Jest dobrze)” wykonywanej przez Andrzeja Grabowskiego, która to gościła dwa tygodnie na pierwszym miejscu kultowej listy Trójki. Niedźwiecki jest też producentem i autorem piosenek, które trafiły na dwie solowe płyty popularnego aktora. Napisał również piosenkę dla Hanny Banaszak zatytułowaną “Może to sen”.

Zorganizował i wyprodukował też koncerty: “Częstochowa Gra Muńka” (który odbył się w 2012 r. z udziałem czołówki polskiej sceny muzycznej) oraz “Jest Dobrze” (zorganizowany w 2008 r. podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku).

Przez ponad 20 lat pracy scenicznej Krzysztof Niedźwiecki współpracował m.in. z zespołem T.Love, Renatą Przemyk, Macieje Maleńczukiem, Krzysztofem Materną, Stanisławem Soyką, Katarzyną Kowalską, Markiem Jackowskim, Adamem Nowakiem, Piotrem Bukartykiem, Jackiem Bończykiem, Antonim “Ziutem” Gralakiem czy Mateuszem Pospieszalskim. Więcej o artyście na: www.facebook.com/KrzysztofNiedzwieckiGraPiosenki

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Piotr Machalica uczczony przez kolegów ze sceny. Wyjątkowy koncert w częstochowskim teatrze [GALERIA ZDJĘĆ]

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here