fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie odbędą się dwa kiermasze książek. Cel obu jest ważny!

W Częstochowie odbędą się dwa kiermasze książek. Cel obu jest ważny!

Na pierwszy kiermasz 25 czerwca zaprasza Klubokawiarnia Alternatywa 21, drugi – odbędzie się 27 czerwca w lokalu Szypułka.

W piątek, 25 czerwca do godz. 18 trwać będzie wymiana i kiermasz książki w Klubokawiarni Alternatywa 21 przy ul. Mielczarskiego 21. Jak już pisaliśmy, to niezwykle miejsce na mapie naszego miasta prowadzą z powodzeniem osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Oprócz działalności gastronomicznej, Alternatywa 21 prowadzi również szeroką działalność kulturalną. Na naszym portalu pisaliśmy już m.in. o jej akcji “Książka z dedykacją”. Kolejnym pomysłem są zaś cykliczne wymiany i kiermasze książek.

W Częstochowie odbędą się dwa kiermasze książek. Cel obu jest ważny! 1
mat. Klubokawiarni Alternatywa 21

Na czym polega wymiana? Należy przynieść książki przeczytane, nietrafione prezenty, pozycje, które zalegają nam na półkach. Oczywiście wszystkie w dobrym stanie, mają bowiem służyć innym osobom. Wymieniamy je na inne sztuka za sztukę. Jeśli ktoś nie ma egzemplarzy na wymianę lub interesuje go więcej tytułów, może je zabrać, wrzucając datek do puszki. Kwota zostanie przekazana na rzecz Fundacji Oczami Brata, która stworzyła klubokawiarnię i realizuje liczne projekty na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną (więcej o tym można przeczytać na oczamibrata.pl).

Więcej informacji na www.facebook.com/SpoldzielniaAlternatywa21

Kiermasz książki dla Festiwalu “Czytaj!”

W Częstochowie odbędą się dwa kiermasze książek. Cel obu jest ważny! 2
Festiwal Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!” (mat. ze strony polakpotrafi.pl)

Drugi ze wspomnianych kiermaszów zaplanowany jest na niedzielę, 27 czerwca na godz. 15 w Wegańskiej Pracowni Cukierniczej Szypułka (ul. Śląska 3/5). Książki będą miały symboliczne ceny: 5 i 10 zł. Cały dochód z Kiermaszu przekazany zostanie na opłatę kosztów związanych z organizacją w Częstochowie 10. edycji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa “Czytaj!”.

-Zapraszamy Was na Kiermasz Książki dla Festiwalu “Czytaj!”, podczas którego możecie wybierać wśród książek używanych, ale w świetnym stanie. Przygotowujemy dla Was kilkaset tytułów: bestsellerów, klasyków, a nierzadko także nowości. Wśród książek są różne gatunki literatury, tytuły polskie i światowe, w tym te niedawno nagradzane prestiżowymi nagrodami, ale także lżejsza literatura gatunkowa – zachęcają organizatorzy (więcej informacji można znaleźć na Facebooku).

O planach związanych z organizacją jubileuszowej odsłony literackiej imprezy już pisaliśmy (można o tym przeczytać TUTAJ). By zebrać środki na realizację tego wydarzenia, Stowarzyszenie Komunikat prowadzi internetową zbiórkę. Pod hasłem “Czytaj albo giń!” można się do niej dorzucić za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Zbiórka trwa do 8 lipca. Celem jest zebranie 10 tys. zł.

Więcej o Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” na stronie: www.festiwalczytaj.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Zobacz wyjątkowy projekt filmowy z okazji 65. rocznicy nadania imienia teatrowi w Częstochowie

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here