fbpx

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie „uśmiechotwórczy” ośrodek

Stowarzyszenie Łap Uśmiech rozpoczęło internetową zbiórkę na rzecz budowy Zaczarowanej Krainy MIMILU. Ten „uśmiechotwórczy” ośrodek powstać ma pod Częstochową.

Stowarzyszenie Łap Uśmiech zarejestrowano w 2021 r. we Wręczycy Wielkiej. To organizacja społeczna działająca przede wszystkim na rzecz dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz samotnych seniorów. Organizuje zabawy i wycieczki dla dzieci, proponuje miłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu z elementami felinoterapii, dogoterapii, hipoterapii, hortiterapii. „Burzymy ograniczenia społeczne, każda istota ludzka jest tak samo ważna. Dajemy uśmiech jak się da i gdzie się da” – tak przedstawia się stowarzyszenie.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 2
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

-Nasz flagowy projekt to „Zaczarowana Kraina MIMILU” miejsce radosnych, integracyjnych, edukacyjnych, terapeutycznych spotkań dzieci ze zwierzętami i naturą. Rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na budowę „uśmiechotwórczego ośrodka”, który będzie mieścił się pod Częstochową – zaznacza przedstawicielka Stowarzyszenia – Monika Ratajczak.

Zbiórka ta prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Można ją znaleźć pod hasłem „Na start uśmiechu”.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 3
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

By rozdawać uśmiechy, potrzebne są odpowiednie warunki

Kim jest ekipa MIMILU? -Jesteśmy wulkanem pozytywnej energii złożonym z ludzi wierzących, że to my, każdy z nas buduje ten świat i może zmieniać go na lepsze. Możemy pochwalić się wykwalifikowaną kadrą marzycieli, posiadających wiedzę z zakresu:psychologia dziecka, integracja sensoryczna, psychologia pozytywna w edukacji, praca z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, terapia pedagogiczna, rozwój kreatywności dziecka, felinoterapia, dogoterapia, hipoterapia, hortiterapia czy aktywizacja i metody pracy z seniorami – przedstawiają się członkowie zespołu.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 4
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

Zaczarowana Kraina MIMILU ma być miejscem, gdzie wszystkie te działania będą mogły być realizowane. Jak zaznaczają, organizatorzy zrzutki, „zdecydowanie łatwiej byłoby rozdawać uśmiechy, mając ku temu odpowiednie warunki”. Do pełni efektywnego działania brakuje im właściwego miejsca.

Celem zrzutki jest zebranie 300 tys. zł

Celem zbiórki jest pozyskanie 300 tys. zł (póki co, na koncie jest ponad 1,2 tys. zł, ale dorzucać można się jeszcze przez blisko sto dni). Środki te przeznaczone będą na zakup własnego placu, z którego nikt nie wyprosi uczestników, gdy np. dzieci „narobią za dużo hałasu”, lub sprowadzone zostaną zwierzęta.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 5
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

Stanie tam również przyjazny, funkcjonalny i całoroczny budynek, w którym mieścić się będzie sala zabaw, zaciszne miejsce spotkań terapeutycznych i pomieszczenia higieniczno- sanitarne. W Zaczarowanej Krainie MIMILU stanie również ogród sensoryczny, Zadaszone miejsce zabaw na świeżym powietrzu, altana do wspólnego biesiadowania, plac zabaw i gier oraz odpowiednie miejsce spotkań ze zwierzętami.

Jakie zajęcia zaproponuje Zaczarowana Kraina MIMILU?

Według zapowiedzi w Zaczarowanej Krainie MIMILU odbywać się będą zajęcia uśmiechotwórcze, integracyjne, terapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także takie z elementami felinoterapii, dogoterapii, hipoterapii. Przewidziano też oczywiście zajęcia uśmiechotwórcze i aktywizacyjne dla samotnych seniorów, oraz zajęcia uśmiechotwórczo- edukacyjne dla dzieci (zwierzęta i przyroda).

Ciekawostką będą z pewnością zajęcia z wykorzystaniem hortiterapii, czyli terapii psychicznej, która łączy w sobie medycynę i uprawianie ogrodnictwa.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 6
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

Stowarzyszenie Łap Uśmiech zamierza również organizować tu obozy i półkolonie letnie dla dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz rodzinnych domów dziecka, wycieczki uśmiechotwórczo – edukacyjne oraz liczne gry i zabawy wspomagające rozwój psychofizyczny.

Na stronie zbiórki przedstawiciele Łap Uśmiech podkreślają, że za swoją działalność nie pobierają żadnych opłat, pracują w pełni społecznie, a udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Kto wpłaci 120 tys. zł, otrzyma samochód

Dla osób, które zechcą wesprzeć budowę Zaczarowanej Krainy MIMILU, przygotowano nagrody (uzależnione od przekazanej kwoty). Na ludzi o szczodrych sercach czekają więc m.in. obraz origami, ciasteczka, masaż czekoladą, stworzone na szydełku zabawki czy udział w szkoleniu. Nagrodą główną, dla tego, który wpłaci na konto zbiórki… 120 000 zł lub więcej jest zaś… samochód INFINITI FX50.

Zaczarowana Kraina MIMILU. Pod Częstochową powstanie "uśmiechotwórczy" ośrodek 7
Zaczarowana Kraina MIMILU (fot. ze strony zrzutka.pl)

-To nie żart. Ta perełka w świecie motoryzacji została podarowana na rzecz naszej zrzutki przez Pana Marka. Samochód jest całym dobytkiem jego życia, a jednak uznał, że są sprawy wagi nadrzędnej – pisze na stronie zbiórki stowarzyszenie.

Kto chciałby poznać więcej szczegółów, może kontaktować się ze stowarzyszeniem mailowo – stowarzyszenie.lapusmiech@wp.pl. Wszystkie szczegóły można też znaleźć na stronie: www.facebook.com/kraina.mimilu.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: W Zawierciu powstanie Szczeniaczkowo. W nim maluchy będą czekały na adopcję