fbpx
Strona głównaPolecaneWidzieliście już film "Żużel"? Zdjęcia powstawały także na stadionie Włókniarza Częstochowa

Widzieliście już film “Żużel”? Zdjęcia powstawały także na stadionie Włókniarza Częstochowa

W kinach w całej Polsce można oglądać film “Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Część zdjęć filmowy zrealizowali na stadionie Włókniarza Częstochowa.

“Żużel” to najnowszy film w dorobku Doroty Kędzierzawskiej, reżyserki takich obrazów jak “Jestem”, “Pora umierać”, “Jutro będzie lepiej” czy “Inny świat”. Tym razem postanowiła przenieść widzów do świata czarnego sportu.

-Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? – czytamy w opisie produkcji.

W obsadę filmu tworzą m.in. Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Karolina Gruszka i … Jacek Hugo-Bader.

Zdjęcia do filmu realizowano też w Częstochowie!

Premiera filmu miała miejsce 16 lipca. Tu po niej “Żużel” można było oglądać w częstochowskim kinie OKF, aktualnie zaś na seanse zapraszają oba kina sieci Cinema City (repertuar dostępny jest TUTAJ).

Uważni widzowie i wielbiciele tego sportu z pewnością zauważą na ekranie wiele scen ze stadionem Włókniarza Częstochowa w tle. Ekipa filmowa odwiedziła bowiem stadion przy ul. Olsztyńskiej w 2016 r. W zdjęciach – poza statystami – uczestniczyły również osoby związane z częstochowskim sportem.

ZS

Czytaj także: Na Empik Go zadebiutował serial “Gra Luizy”. W obsadzie Bogusław Linda, za scenariusz odpowiada związana z Częstochową Anna Robak-Reczek

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here