fbpx
Strona głównaWiadomościW Zawierciu powstanie Szczeniaczkowo. W nim maluchy będą czekały na adopcję

W Zawierciu powstanie Szczeniaczkowo. W nim maluchy będą czekały na adopcję

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu buduje Szczeniaczkowo. Chce stworzyć miejsce dla szczeniąt i podrostków, które pobyt w takim miejscu znoszą najgorzej. By projekt doczekał się realizacji, potrzebne jest wsparcie finansowe.

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu działa od 2015 r. Mieści się ono przy ul. Podmiejskiej 51 b. Rocznie trafia tu 500 psów (w tym 80 szczeniąt) oraz 250 kotów (głównie kociąt). Z myślą o najmłodszych czworonożnych podopiecznych schronisko pragnie wybudować Szczeniaczkowo.

-Bardzo chcieliśmy stworzyć miejsce dla szczeniąt i podrostków, które pobyt w Schronisku znoszą najgorzej- małe nieporadne często oderwane od matki a często wycofane znalezione w polach.Takie maluchy wymagają szczególnie opieki i odpowiedniego miejsca gdzie będą mogły być odkarmiane a potem będą oczekiwały na adopcje! – zaznaczają pomysłodawcy.

W Zawierciu powstanie Szczeniaczkowo. W nim maluchy będą czekały na adopcję 1
Projekt Szczeniaczkowa (mat. ze strony pomagam.pl)

Z myślą o Szczeniaczkowie przygotowano już teren na uboczu schroniska. Wyrównano plac, posiano trawę, posadzono drzewa. Udało się też zamówić budynek (kontener), który trafi tu w październiku. Będzie się on składał z dwóch niezależnych pokoi wraz z możliwością wyjścia na wybieg. By dokończyć projekt, potrzebne jest jednak wsparcie tych, którym los czworonogów nie jest obojętny. Środki finansowe potrzebne są na wybetonowanie części terenu tak, aby możliwe było jego codzienne mycie, wygrodzenie wybiegu, a także wyposażenie Szczeniaczkowa.

W Zawierciu powstanie Szczeniaczkowo. W nim maluchy będą czekały na adopcję 2
Na tym terenie powstać ma Szczeniaczkowo (fot. ze strony pomagam.pl)

By zebrać niezbędne środki, tj. 20 tys. zł, schronisko zorganizowało internetową zbiórkę. Ta prowadzona jest pod hasłem “POMÓŻ- budowa SZCZENIACZKOWA” na portalu pomagam.pl (można ją wesprzeć TUTAJ).

-Prosimy Was o wsparcie – pokażcie, że jesteście z NAMI i wspieracie nasze działania.Liczymy, że już w przyszłym roku nasi najmłodsi podopieczni będą szalały na nowym terenie przystosowanym tylko dla nich. Pomożecie? – apelują na stronie zbiórki jej inicjatorzy.

Aktualnie udało się zabrać już ponad 3 tys. zł. Więcej o działalności schroniska na schroniskozawiercie.com.

ZS

Czytaj także: Szukamy dobrych domów dla bezdomnych czworonogów. Akcja “Adoptuj mnie” trwa. Może Ty przygarniesz cudownego kota lub psa

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here