Raków rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa z Piastem w Gliwicach!!!

Kibice i piłkarze Rakowa Częstochowa doczekali się inauguracji nowego sezonu 2021/22 w PKO BP Ekstraklasie. Wicemistrz Polski Raków w pierwszej kolejce zagrał w Gliwicach z Piastem i wygrał 3:2!

Przed spotkaniem kibice Piasta i Rakowa liczyli na zwycięstwo swoich zespołów, ale znali też wcześniejsze wyniki I kolejki. Aż 4 z 5 spotkań (piątkowo-sobotnich) kończyło się remisami. Jedynie Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 1:0 i zdobyła 3 punkty.

Piłkarze Rakowa do Gliwic pojechali po czwartkowym debiucie w europejskich pucharach. Raków w czwartek wieczorem grał na Litwie z Suduvą Marijampole i zremisował 0:0. Po meczu częstochowianie wsiedli w samolot i przylecieli do Katowic. Raków miał piątek i sobotę, aby przygotować się do spotkania w Gliwicach.

Fani czerwono-niebieskich zastanawiali się też, na jaki skład zdecyduje się trener Marek Papszun. Pewne było, że zabraknie kontuzjowanego na Litwie Bena Ledermana, którego czekają 3-4 miesiące przerwy. Ale w ostatnich dniach Raków pochwalił się ciekawymi transferami. Doszli m.in. dwa Portugalczycy oraz z ligi niemieckiej Dominik Wydra, który ma być wzmocnieniem zespołu.

W podstawowym składzie Rakowa z nowych zawodników pojawił się tylko bramkarz Kovacević.

Inauguracja sezonu idealnie ułożyła się dla gospodarzy. Sędzia Szymon Marciniak z Płocka odgwizdał faul tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Michał Chrapek i pięknym strzałem nad murem i w okienko zdobył gola dla Piasta.

Podrażnieni goście ruszyli do odrabiania strat, ale przez długi czas nie potrafili oddać groźnego strzału na bramkę gliwiczan. W 31. minucie mogło być 2:0, ale Vladan Kovacević obronił strzał Patryka Sokołowskiego z 5. metrów!

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Raków wyrównał w 43.minucie. Tym razem przepięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mateusz Wdowiak, który za chwilę był w objęciach kolegów.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Piast wyszedł na prowadzenie 2:1. Chwilę później mogło być 3:1, bo gospodarze mieli rzut karny… Kovacević obronił strzał, a chwilę później było 2:2! Bramkę zdobył Długosz.

Raków poszedł za ciosem. Pięć minut później częstochowianie prowadzili już 3:2. Tym razem Raków miał rzut karny. Pewnym egzekutorem został Ivi Lopez i było 3:2 dla wicemistrzów Polski.

Piast już się nie podniósł, a Raków utrzymał prowadzenie i rozpoczął sezon 2021/22 od zwycięstwa!

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 2:3(1:1)

Bramki: 1:0 Chrapek (5.), 1:1 Wdowiak (43.), 2:1 Sokołowski (66.), 2:2 Długosz (70.), 2:3 Ivi Lopez (75.)

Raków: Kovacević – Arsenić, Niewulis, Tudor, Papanikolau, Poletanović, Szelągowski (63. Długosz), Kun, Wdowiak (83. Wilusz), Ivi Lopez, Gutkovskis (63. Guedes, 83. Musiolik).

Partner relacji: mik-stal.pl