fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaPolecaneParada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę "Z miłości i wiatru"

Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę „Z miłości i wiatru” [GALERIA ZDJĘĆ]

Najnowsza wystawa przygotowana przez Miejską Galerię Sztuki – „Z miłości i wiatru” – miała niezwykle huczne otwarcie. Wydarzenie zainaugurowała bowiem parada koni.

Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę, 25 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki otwarto wystawę „Z miłości i wiatru”. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała i wszystko udało się zrealizować zgodnie z planem. Artystyczne przedsięwzięcie zainaugurowała parada koni, która wyruszyła spod gmachu przy Al. NMP 64 do pl. Biegańskiego (i z powrotem).

Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę "Z miłości i wiatru" [GALERIA ZDJĘĆ] 1
Otwarcie wystawy „Z miłości i wiatru” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Adam Rygalik/Miejska Galeria Sztuki)

Przed jeźdźcami jechała bryczka, w której zasiedli m.in. Anna Paleczek-Szumlas, dyrektorka galerii i kuratorka wystawy oraz pułkownik Włodzimierz „Wowa” Brodecki. Prezes 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK Środowiska Wołyńskie Kraków, jako miłośnik koni i wielokrotny uczestnik rajdów konnych, miał spory wkład w organizację wystawy.

-Każdy wiek i każde pokolenie ma swoich twórców – zaznaczył podczas uroczystości płk Brodecki. Na pamiątkę tego wydarzenia wpisał się on również do kroniki instytucji.

Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę "Z miłości i wiatru" [GALERIA ZDJĘĆ] 2
Otwarcie wystawy „Z miłości i wiatru” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Adam Rygalik/Miejska Galeria Sztuki)

Gdy wszystkie konie wrócił na teren przed galerią, uroczyście otwarto wystawę, która zachwyci z pewnością nie tylko miłośników tych dostojnych zwierząt. „Z miłości i wiatru” obejmuje wszystkie sale galerii.

W pierwszej – Śląskiej – możemy zobaczyć przede wszystkim dzieła nieżyjącego już prof. Ludwika Maciąga, wybitnego pejzażysty i batalisty, który życie zawodowe i prywatne związał z końmi. Tu znajdziemy również m.in. prace Bogusława Lustyka i Zdzisława Wiatra.

Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę "Z miłości i wiatru" [GALERIA ZDJĘĆ] 3
Otwarcie wystawy „Z miłości i wiatru” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Adam Rygalik/Miejska Galeria Sztuki)

Salę Poplenerową wypełniają doskonałe fotografie Zofii Raczkowskiej. To wokół nich zbudowano cały koncept tej wystawy. Z kolei w Galerii Antresola można zobaczyć rysunki Małgorzaty Świertok.

Najwyższą z sal Miejskiej Galerii Sztuki, czyli Gobelinową, wypełniają zaś dzieła wykonane w różnych technikach. Tu znajdziemy m.in. rysunki Rafała Cierpiała oraz rzeźby Anny Wysockiej i Jerzego Kędziory.

Parada koni zainaugurowała w Częstochowie wystawę "Z miłości i wiatru" [GALERIA ZDJĘĆ] 4
Otwarcie wystawy „Z miłości i wiatru” w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Adam Rygalik/Miejska Galeria Sztuki)

Ekspozycja „Z miłości i wiatru” prezentowana będzie do 29 sierpnia. Od wtorku do niedzieli galeria zaprasza od godz. 12 do 19. Bilety normalne kosztują 10 zł, ulgowe – 8 zł (w środy wstęp jest bezpłatny). Szczegóły: www.galeria.czest.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie [ZDJĘCIA]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -