fbpx

Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie [ZDJĘCIA]

Zgodnie z zapowiedzią 13 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak. Twórczość częstochowskiej artystki prezentowana będzie do 29 sierpnia.

Tak, jak zapowiadaliśmy we wtorek, 13 lipca w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki (Al. NMP 64) odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak. Ekspozycja zatytułowana “Abstractio – status ontyczny” prezentowana jest w Galerii Zwiastun. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem częstochowian, licznie przybyli zwłaszcza lokali fotografowie, w tym Joanna Sidorowicz, której prace niedawno także gościły w Zwiastunie.

Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie [ZDJĘCIA] 2
Wernisaż wystawy Anity Grobelak w Miejskiej Galerii Sztuki (fot. Robert Jodłowski)

-Abstrakcja w twórczości Anity Grobelak jest najsilniejszym i najpełniejszym językiem poznawania, odczuwania oraz kontaktu z otoczeniem. Od niej wychodzi i do niej powraca na różnych etapach swojej działalności. Przetwarzając malarskimi środkami obrazy rzeczywistości lub mentalne doznania zmierza w kierunku transcendentnego poznania i autopoznania. Kolor, materia malarska i pozamalarskie środki artystycznego wyrazu budują w jej obrazach przestrzeń, jaką widz może odebrać intuicyjne, emocjonalnie lub intelektualnie. Bogactwo pojawiających się tutaj form implikuje rozmaite skojarzenia – tak opisują wystawę jej organizatorzy.

Malarskie prace Grobelak pozostaną w Galerii Zwiastun do 29 sierpnia. Szczegóły: www.galeria.czest.pl.

ZS