fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW Częstochowie zatrzymano mężczyznę poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

W Częstochowie zatrzymano mężczyznę poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Częstochowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej toyotę, którą kierował 25-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna poszukiwany był czerwoną notą Interpolu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek przy al. Monte Cassino w Częstochowie. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Toyota. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący – 25-letni obywatel Gruzji – poszukiwany jest tzw. czerwoną notą Interpolu. Oznacza to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu.

Jak się okazało, 25-latek poszukiwany był od lutego 2020 r. za kradzież kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku. Z uwagi na to, że od momentu popełnienia przestępstwa ukrywał się, Biuro Interpolu wprowadziło jego dane do wszystkich baz danych, z których korzystają państwa członkowskie Interpolu.

Mężczyzna trafił na siedem dni do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że czerwona notą Interpolu poszukiwany jest również Jacek Jaworek. Mężczyzna podejrzany jest o zastrzelenie brata, bratowej i 17-letniego bratanka. Do zbrodni doszło w Borowcach. Poszukiwania 52-latka trwają od 10 lipca.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here