fbpx
Strona głównaPolecaneWielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie

Wielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie [MENU, CENY]

Wielkanoc za pasem. Bardziej zabiegani postawią z pewnością na dania na zamówienie. Te oferują zaś częstochowskie lokale gastronomiczne. Dla wielu z nich to szansa, by choć trochę zmniejszyć straty, wywołane przez pandemię.

W związku z pandemią koronawirusa od roku wszystkie lokale gastronomiczne mierzą się ograniczeniami działalności. Aktualnie mogą serwować dania wyłącznie na wynos lub z dowozem. Niemal wszyscy właściciele mówią o stratach, wielu zmuszonych było zamknąć działalność.

W Częstochowie na otwarcie – pomimo obowiązujących obostrzeń – zdecydowało się zaledwie kilka restauracji, w tym np. Gospoda Złoty Garniec i Restauracja 68 (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Szansą na to, by choć trochę zmniejszyć straty, jest z pewnością okres świąteczny. Stąd coraz więcej częstochowskich lokali stawia na catering wielkanocny. Oferuje bogate menu wypełnione daniami na zamówienie. Dla tych bardziej zabieganych, lub osób, dla których samodzielne przygotowanie potrwa wielkanocnych stanowi wyzwanie, to bardzo korzystne rozwiązanie. Poniżej prezentujemy kilka propozycji na Wielkanoc przygotowanych przez lokalne firmy.

Cafe29 Resto&Wine Bar

Wielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie [MENU, CENY] 1
Cafe29 Resto&Wine Bar (mat. Facebook)

Catering wielkanocny oferuje Cafe29 Resto&Wine Bar (Al.NMP 29). Co znalazło się w menu? Np. pasztet jajeczno – pieczarkowy (40 zł za kg), żurek wielkanocny z jajkiem, białą kiełbasą i podgrzybkami (300 ml za 12 zł), klops mięsny z jajkiem przepiórczym (70 zł za kg) i roladki z polędwiczki wieprzowej z borowikami (19 zł za sztukę). Ze słodkości lokal oferuje zaś torcik kokosowy (70 zł) oraz
ciasto czekoladowo – pomarańczowe w polewie z gorzkiej czekolady z migdałami (70 zł). Zamówienia przyjmowane są do 29 marca (można je składać także on-line). Odbiór potraw wyznaczono na 3 kwietnia. Szczegóły: www.cafe29.pl

A Nóż Widelec

Wielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie [MENU, CENY] 2
A Nóż Widelec (mat. Facebook)

Na przeciw oczekiwaniom klientów wychodzi również A Nóż Widelec (ul. Racławicka 18 i ul. 7-Kamienic 7a). Zamówienia przyjmowane są do 1 kwietnia (poza produktami z wędzarni, które trzeba było zamawiać do 15 marca), odbiór odbywał się będzie 3 kwietnia. Zacznijmy od czegoś na słodko. Do wyboru jest m.in. babka wielkanocna z lukrem (21 zł) lub strucla makowa (34 zł). Z kolei za za litr barszczu białego na zakwasie zapłacimy 25 zł, za chlebek do barszczu po 6,50 zł za sztukę, za pieczoną kaczkę faszerowaną jabłkami i suszonymi śliwkami – 90 zł, a za kilogram domowego pasztetu – 40 zł. Menu można znaleźć na Facebooku – www.facebook.com/anozwidelecobiadydomowe.

Restauracja Stajnia Biały Borek

Wielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie [MENU, CENY] 3
Stajnia Biały Borek (mat. Facebook)

Na wielkanocne zamówienia czeka również restauracja Stajnia Biały Borek (Al. NMP 59). Tu mięsa pieczone kosztują 70 zł za kilogram (do wyboru np.schab ze śliwką i szynka w chrzanie), pasztet leśny – 50 zł za foremkę, galaretka z golonki – 8 zł za sztukę, a żurek na zakwasie własnym – 30 zł za litr. Za blachę sernika zapłacimy 120 zł, jabłecznika – 80 zł, a za mazurek – 45 zł. Szczegółowe informacje na: www.facebook.com/bialyborek

Setka Bistro

Wielkanoc 2021. Częstochowskie lokale proponują świąteczne dania na zamówienie [MENU, CENY] 4
Setka Bistro (mat. Facebook)

Do składania zamówień świątecznych zaprasza także Setka Bistro (ul. Nowowiejskiego 2). Zamówienia przyjmowane są do 31 marca. Odbiór przewidziano na 3 kwietnia. W ofercie wśród wielkanocnych ciast znalazły się m.in. torcik bezowy (100 zł), sernik tradycyjny (80 zł), chałwowiec (90 zł) i tarta owocowa (90 zł). Jako tzw. zimną płytę zamówić można zaś np. schab w galarecie ze śliwką (50 zł za półmisek), jajka w sosie chrzanowym (21 zł za półmisek), sałatkę pieczarkową (35 zł za kg) lub kuleczki rybne smażone w zalewie octowej (30 zł za kg). Jako dania główne lokal proponuje choćby krem z kurek (10 zł za 400 ml), bigos staropolski (45 zł za kg), kukułcze gniazdo, czyli mielonego z jajkiem w sosie chrzanowym (8 zł za sztukę) oraz flaki wołowe (12 zł za 400 ml). Szczegóły: www.facebook.com/setkaczestochowa

Oferty częstochowskich lokali gastronomicznych można śledzić na grupie “Wpieramy częstochowską gastronomię”, stworzoną po to, by wspomóc tę branżę w okresie pandemii.

Powyższe materiały pochodzą ze stron poszczególnych lokali gastronomicznych.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here