Po dwóch meczach play-off w Kętach jest remis 1:1

Po 86 minutach walki na boisku siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa przegrali w niedzielę w Kętach z Kęczaninem 1:3. Po dwóch meczach play-off jest remis 1:1. Dwa kolejne mecze w Częstochowie.

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle bardzo dobrze rozpoczęli walkę w play-off 2 ligi. W pierwszym spotkaniu w sobotę pokonali w Kętach Kęczanina 3:1 i objęli prowadzenie 1:0. Na drugi mecz w niedzielę częstochowianie też wyszli w bojowych nastrojach. Chcieli wygrać drugi raz na terenie rywali i objąć prowadzenie 2:0 przed meczem w Częstochowie (sobota, 20 marca, godz. 16).

Sztuka ta jednak się nie udała. Gospodarze zmobilizowali się na drugi mecz i wygrali go 3:1.

Pierwszego seta nieznacznie wygrali siatkarze Kęczanina, ale po dwóch partiach był już remis 1:1 i pojawiły się nadzieje ma zwycięstwo gości. Tak się jednak nie stało. W kolejnych dwóch partiach ponownie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali mecz i doprowadzili do remisu 1:1.

Jedno jest pewne. Dwa kolejne mecze odbędą się w Częstochowie, bo zespoły w półfinale play-off 2 ligi grają do 3 zwycięstw. Sobotni mecz zaplanowano w HSC o godz. 16.

Kęczanin Kęty – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:23, 18:25, 25:20, 25:11)