fbpx
Strona głównaPolecaneDownie. Klubokawiarnia Alternatywa 21 wprowadza w Częstochowie ciasto z przekazem

Downie. Klubokawiarnia Alternatywa 21 wprowadza w Częstochowie ciasto z przekazem

Czekoladowe ciasto Downie to słodka propozycja, którą Klubokawiarnia Alternatywa 21 wprowadzi w Częstochowie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest corocznie 21 marca. Święto to ustanowiono w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 r. odbywa się ono pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W obchody co roku angażuje się Fundacja Oczami Brata z Częstochowy. W ramach tegorocznego świętowania wymyślono słodką nowość. 21 marca swoją premierę będzie mieć bowiem ciasto o nietypowej nazwie Downie. To nawiązanie do brownie, czyli czekoladowego rarytasu.

Downie. Klubokawiarnia Alternatywa 21 wprowadza w Częstochowie ciasto z przekazem 1
Klubokawiarnia Alternatywa 21 (mat. Facebook)

Pracownicy związanej z fundacją Klubokawiarni Alternatywa 21 przygotowują je specjalnie na częstochowskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W najbliższą niedzielę będzie można je otrzymać od wolontariuszy kwestujących m.in. w Parku Lisiniec, na Promenadzie im. Niemena czy w Alejach NMP. Potem Downie na stałe wejdzie do menu Klubokawiarni “Alternatywa 21” (ul. Mielczarskiego 20).
-To drugi smakołyk obok “Downatów” (robione przez osoby z Zespołem Downa donaty – pączki z dziurką, ich premiera miała miejsce w Tłusty Czwartek), którym odważnie gramy w skojarzenia i walczymy ze stereotypami, łapiąc dystans – informuje na swojej stronie facebookowej Klubokawiarnia Alternatywa 21.

Więcej o działalności Klubokawiarni Alternatywa 21 na alternatywa21.pl.

Redakcja

Przeczytaj także: Fundacja Oczami Brata zrealizuje rządowy program za 1,5 mln zł

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here