fbpx
Strona głównaPolecaneW Muzeum Częstochowskim odbędą się warsztaty inspirowane malarstwem Tomasza Sętowskiego

W Muzeum Częstochowskim odbędą się warsztaty inspirowane malarstwem Tomasza Sętowskiego

W Muzeum Częstochowskim trwa wystawa „Imaginarium” poświęcona twórczości Tomasza Sętowskiego. Zainspirowała ona również rodzinne warsztaty, które odbędą się 24 lipca.

“Imaginarium” opisywaliśmy już na naszym portalu. Przypomnijmy więc, że w tym roku Tomasz Sętowski obchodzi 60. urodziny i zarazem 40-lecie pracy twórczej. Jubileusz stał się pretekstem do zorganizowania wystawy w Muzeum Częstochowskiej.

Ekspozycja otwarta została w ratuszu w pierwszej połowie czerwca. Złożyły się na nią prace z lat 2000-2020. To głównie obrazy w technice mieszanej (olej, akryl, gwasz), takie jak: “Wszystko w Jej Mocy”, “Wrota wiedzy”, “Czekając na Posłańca”, “Architekt Przyszłości”, “Światowy Iluzjonista”, “Cztery Oblicza Leonarda”, “Beyond Magic,” “Tree Planet” czy “Światło Gwiazd Odbija Blask”. A także rzeźby z brązu oraz wykonane w technice autorskiej (szamotuł złocony).

Wystawie towarzyszy jubileuszowy album “Imaginarium. Sętowski 60/40” wydany przez wydawnictwo Melanż, prezentujący najciekawsze prace artysty, wykonane w różnych technikach (obrazy olejne, gwasze, rzeźby, murale), a także rysunki, szkice robocze oraz zdjęcia z prywatnego archiwum malarza (o wydawnictwie pisaliśmy TUTAJ).

Warsztaty inspirowane twórczością Sętowskiego

W Muzeum Częstochowskim odbędą się warsztaty inspirowane malarstwem Tomasza Sętowskiego 1
mat. Muzeum Częstochowskiego

Teraz „Imaginarium” zainspirowało również do organizacji rodzinnych warsztatów plastycznych. Podobnie jak sama wystawa, to okazja by udać się w fantastyczną podróż po krainie realizmu magicznego, pobudzając zmysły i otwierając pole dla wyobraźni.

Zajęcia pod hasłem “Improwizacja” inspirowane twórczością Sętowskiego odbędą się 24 lipca. Przewidziano je od godz. 12 do 13.30 w Ratuszu. Koszt udziału w warsztatach to 10 zł, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 504 757 502.

Wydarzenie wpisuje się w akcję “Lato w muzeum” (pisaliśmy o niej TUTAJ). Szczegóły: www.muzeumczestochowa.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -