Nowy tor speedrowerowy oficjalnie otwarty

0
392
otwarcie toru na Wrzosowiaku 11

17 lipca 2021 roku w sobotę odbyło się oficjalne otwarcie speedrowerowego toru w dzielnicy Wrzosowiak.

W ramach Budżetu Obywatelskiego we wrześniu 2020 roku rozpoczęły się prace budowlane kompleksu sportowego, w skład którego wchodził nowy tor speedrowerowy oraz nieduże trawiaste boisko do piłki nożnej. Dodatkowo powstał także park maszyn i placyk z ławkami, jak również posadzono drzewa. Do obiektu prowadzi nowy chodnik.

Kompleks sportowy zlokalizowany został w dzielnicy Wrzosowiak na ul. Jana Lechonia 39. Prace obiektu skończyły się pod koniec tego samego roku.

Jak informował Urząd Miasta Częstochowa koszt całego przedsięwzięcia wraz z projektem i nadzorem to 348 tys. zł. Materiał na temat prowadzonych prac budowlanych można przeczytać TUTAJ.

Oficjalne otwarcie nowego toru odbyło się dopiero teraz 17 lipca 2021 roku, na którym pojawili się jego inicjatorzy, byli działacze Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa, Radny Częstochowy – Tomasz Blukacz oraz Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk.

Po przecięciu wstęgi odbył się pokazowy bieg, w którym zmierzyli się: Krzysztof Matyjaszczyk z Tomaszem Blukaczem, Januszem Dankiem i Marcinem Bisiem. Rozegrany został także turniej z cyklu Best Pairs. Były to pierwsze oficjalne zawody, które odbyły się na nowym torze, w których rywalizowały pary sponsorskie.

Zwycięską drużyną została ekipa Szarży Wrocław (Damian Natoński, Bartosz Grabowski), zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowały się Lwy Avia Częstochowa (Tomasz Włodarczyk, Sebastian Paruzel), a trzecie miejsce przypadło Blackhawk Mlek Team (Piotr Jamroszczyk, Nikodem Mlek). Zaraz za podium znalazły się Lwy Krasnale Częstochowa (B. Pawlik, S. Charbich).

Na uroczystości obecny był także m.in. Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma, który podziękował za wieloletnią współpracę prezesowi i działaczom Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa.

Trzeba przypomnieć, że nowy tor speedrowerowy to drugi już tego typu obiekt w Częstochowie. Pierwszy znajduje się przy ul. Starzyńskiego na Północy. Identyczny obiekt znajduje się także w Poczesnej.

Dzięki tym torom w 2018 roku Częstochowa wraz z Poczesną stały się stolicami europejskiego speedrowera, a organizowane mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem i sportowym wydarzeniem. To na tych dwóch obiektach, została rozstrzygnięta walka o tytuły najlepszych jeźdźców na Starym Kontynencie!

Również w Poczesnej odbyły się zawody kategorii OPEN (senior) oraz eliminacje Drużynowych Mistrzostw Świata (World Cup).  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here