fbpx
Strona głównaPolecaneZobacz wyjątkowy projekt filmowy z okazji 65. rocznicy nadania imienia teatrowi w...

Zobacz wyjątkowy projekt filmowy z okazji 65. rocznicy nadania imienia teatrowi w Częstochowie

W niedzielę, 27 czerwca w Teatrze im. Mickiewicza odbędzie się premiera filmowa obrazu “Coś Ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?”. Wydarzenie zrealizowano z okazji 65. rocznicy nadania imienia instytucji.

-To było istne szaleństwo. Zdjęcia miały trwać najwyżej trzy dni, a pracowaliśmy od rana do nocy przez niemal dwa tygodnie. Często aktorzy i ekipa techniczna wychodzili z Teatru o 5 nad ranem. (…) Utwory Mickiewicza można czytać na wiele sposobów – niekoniecznie lineralnie, klasycznie, na scenie. Dlatego też prosiłem koleżanki i kolegów aktorów o to, aby wybrali sobie miejsce w Teatrze, w którym chcieliby powiedzieć tekst. Było to bardzo twórcze dla nas wszystkich, bo okazywało się za każdym razem, że przestrzeń nadawała utworowi nowy sens, zmuszała do twórczych poszukiwań. Zdjęcia powstawały w różnych miejscach Teatru, czasem zupełnie niedostępnych dla widza, np. w windzie towarowej, sznurowni, bibliotece, rekwizytorni, na dachu budynku. Projekt nie zaistniałby w takim wymiarze, gdyby nie Jędrzej Niestrój – operator, reżyser, dokumentalista, który miał wiele wspaniałych pomysłów, wniósł mnóstwo pozytywnej energii i dużą dozę „szaleństwa” – mówi Adam Hutyra, reżyser projektu “Coś Ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?”.

Projekt zrealizowano z okazji 65.rocznicy nadania imienia częstochowskiej instytucji. Scenariusz na podstawie wybranych dzieł Adama Mickiewicza stworzył Robert Dorosławski, dyrektor naczelny teatru.

Reżyserami przedsięwzięcia są wspomniani już Adam Hutyra i Jędrzej Niestrój. Za zdjęcia odpowiada Grzegorz Guziak, zaś operatorami kamer są Przemysław Moilk, Krzysztof Mucha i Kajetan Matuszewski. Z montaż odpowiedzialni są Grzegorz Guziak i Jędrzej Niestrój, za dźwięk – Piotr Andrzej Całus, Piotr Czok oraz Zbigniew Kubziakowski, a za światło – Przemysław Bielawski, Arkadiusz Ficek i Krzysztof Walczyk.

W projekcie wzięły udział aktorki i aktorzy częstochowskiego teatru, a także muzycy: Michał Rorat (piano), Sebastian Janik (saksofon), Kosma Kalamarz (gitara basowa) oraz Przemysław Pacan (perkusja).

Premierowy pokaz odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca o godz. 19. Bilety kosztują 10 zł. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

ZS

Czytaj także: W częstochowskim teatrze odbędzie się koncert specjalny pamięci Piotra Machalicy

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here