fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoGraficiarze pomalowali wagon kolejowy. Zatrzymali ich lublinieccy policjanci

Graficiarze pomalowali wagon kolejowy. Zatrzymali ich lublinieccy policjanci

W rejonie bocznicy kolejowej w Herbach Nowych lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch graficiarzy. Mężczyźni zostali zatrzymani zanim zdążyli pomalować wagon kolejowy farbami.

Na początku lipca do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wpłynęły zawiadomienia od Kolei Śląskich dotyczące działań graficiarzy. Nieznani sprawcy kilkakrotnego pomalowali farbami wagony składów osobowych stojących w rejonie bocznicy kolejowej w Herbach Nowych. Szkody te wyceniono na kilka tysięcy złotych.

Aby nie dopuścić do kolejnych aktów wandalizmu teren bocznicy kolejowej w Herbach Nowych został objęty nadzorem przez lublinieckich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Tarnowskich Gór. W nocy z 9 na 10 lipca mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że mogą mieć oni związek z graffiti. To mieszkańcy Częstochowy w wieku 22 i 27 lat. Sprawcy zostali zatrzymani zanim zdążyli pomalować stojący na bocznicy pociąg. Usłyszeli zarzut usiłowania zniszczenia mienia, a prowadzący sprawę śledczy sprawdzają, czy zatrzymani są odpowiedzialni za inne działania tego typu, które miały miejsce w tym rejonie.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here