Na Wrzosowiaku trwa budowa boiska i toru speedrowerowego

0
592

W ramach Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Wrzosowiak w okolicy ul. Lechonia trwają obecnie prace budowy kompleksu sportowego. Powstanie tutaj m.in. tor speedrowerowy oraz nieduże trawiaste boisko z piłkochwytami.  

Na Wrzosowiaku trwa budowa boiska i toru speedrowerowego 1
Fot: Łukasz Kolewiński

W ramach inwestycji uporządkowano już teren oraz wyrównano powierzchnię gruntu stosownie do zamierzeń dalszego wykorzystywania działki. 

Na chwilę obecną prowadzone są prace przy realizacji toru speedrowerowego, który będzie posiadał 4 stanowiska z odwodnieniem i przyłączem kanalizacji deszczowej. Dodatkowo tor będzie ogrodzony, podobnie jak boisko trawiaste do piłki nożnej, które powstaje w sąsiedztwie.

W planach jest również budowa chodnika o szerokości 3 m, utwardzonego placu z koszami, ławkami i tablicą informacyjną. Część zielona zostanie odtworzona oraz będą także nowe nasadzenia.

Na Wrzosowiaku trwa budowa boiska i toru speedrowerowego 2
Fot: Łukasz Kolewiński

Całkowity koszt inwestycji wraz z projektem i nadzorem inwestorskim to kwota 348 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma DERTRANS z Konopisk, która rozpoczęła budowę we wrześniu, a zakończy na początku 2021 roku.

Teren inwestycji odwiedził prezydent Częstochowy, który spotkał się na miejscu ze współinicjatorami projektu: Marcinem Bisiem i radnym Tomaszem Blukaczem.

[post_gallery]

Fot: Łukasz Kolewiński  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here