fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowska grupa Tie Break zabrzmi w radiowej Dwójce

Częstochowska grupa Tie Break zabrzmi w radiowej Dwójce

Kultowy zespół Tie Break wystąpi w koncertowym cyklu radiowej Dwójki. Transmisji wydarzenia posłuchamy w piątek 16 kwietnia o godz.18.

Tie Break to muzyczna legenda. Zespół założony pod koniec lat 70. w Częstochowie wyznaczał i do dziś wyznacza nowe rytmiczne śnieżki, inspirując przy tym kolejne pokolenia artystów. Członków zespołu nazywano „chuliganami jazzu”, tak, jak oni nie grał przecież nikt. Od początku działalności stanowili muzyczną awangardę, tworzącą własne artystyczne środowisko dalekie od powszechnego obiegu. Obecnie członkowie grupy są cenionymi muzykami sesyjnymi, kompozytorami i producentami, realizują indywidualne projekty artystyczne, ale gdy spotykają się pod wspólnym szyldem, mamy do czynienia z magią w czystej postaci.

W ostatnich latach każde pojawienie się zespołu Tie Break na scenie, przyjmowany był przez fanów niczym święto. Wielkim zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza jubileuszowy koncert na 35-lecie grupy, który w grudniu 2014 r. odbył się w Filharmonii Częstochowskiej. Jubileuszowi towarzyszyło wydanie siedmiopłytowego boxu podsumowującego dotychczasową historię grupy. Wznowienie takich albumów jak „Gin gi lob” czy „Duch wieje, kędy chce” było szczególną gratką dla fanów, którzy od dawna nie mogli już kupić tych tytułów. Kolejne lata przynosiły również pytanie o nowy materiał. Na odpowiedź trzeba było poczekać do 2019 r. i kolejnego jubileuszu, czyli 40-lecia zespołu. Z tej okazji światło dzienne ujrzał krążek „The End”. Zgodnie z wymownym tytułem album ten stanowi syntezę dokonań artystycznych muzyków.

Częstochowska grupa Tie Break zabrzmi w radiowej Dwójce 1
Tie Break (mat. Facebook)

Na album trafiło dziewięć utworów. Poza muzyką instrumentalną można na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, m.in. z poezją współczesnych poetów: Dariusza „Brzóski” Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego. „The End” otwiera „Jesteś”, zamykają zaś „Dary”.

W dobie pandemii, gdy na koncerty w salach i klubach liczyć nie możemy, muzyka Tie Break zabrzmi na falach radiowej Dwójki. Częstochowski zespół zaprezentuje się w ramach audycji „Jazz.PL”. Transmisję zaplanowano na piątek 16 kwietnia na godz. 18. Koncertu będzie można posłuchać nie tylko bezpośrednio na antenie radia, ale też w streamingu wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Koncert poprowadzi Piotr Metz. Jako Tie Break wystąpią: Antoni „Ziut” Gralak (trąbka),Janusz „Yanina” Iwański (gitara), Marcin Pospieszalski (gitara basowa), Mateusz Pospieszalski (saksofony) oraz Frank Parker Jr. (perkusja). Szczegóły na: www.polskieradio.pl

ZS

Czytaj także: “Imaginarium”. wyjątkowy album na jubileusz Tomasza Sętowskiego

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -