fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKto nie widział lublinieckiego koncertu "Radio gra!", może zobaczyć go w sieci!

Kto nie widział lublinieckiego koncertu „Radio gra!”, może zobaczyć go w sieci!

11 kwietnia swoją premierę miał lubliniecki koncert „Radio gra!”. Kto nie załapał się na niedzielną transmisję, może nadrobić zaległości. Za organizację wydarzenia odpowiada Miejski Dom Kultury.

Zgodnie z zapowiedzią, w niedzielę 11 kwietnia swoją premierę online miał koncert „Radio gra!”. Data i tytuł koncertu nie były dziełem przypadku. To właśnie w tym terminie obchodzony był w Polsce Dzień Radia. Za organizację muzycznego przedsięwzięcia odpowiadał lubliniecki Miejski Dom Kultury.

Na scenie wystąpili młodzi wokaliści związani z sekcją MDK: Pola Gatner, Nadia Gembała , Radosław Gembała, Amelia Gintowt, Oliwia Koloch, Zofia Koloch, Aleksandra Mucha, Weronika Piskon, Julia Plaza, Amelia Rek, Amelia Spojda i Kamilla Szopka. Za ich przygotowanie odpowiadał Marian Chrobok. W czasie nagrań instrukcji dotyczących ruchu scenicznego i innych wskazówek udzielała im także Agnieszka Raj-Kubat.

Kto nie widział lublinieckiego koncertu "Radio gra!", może zobaczyć go w sieci! 1
Koncert „Radio gra!” (mat. MDK w Lublińcu)

Co zabrzmiało? Przeboje z repertuaru choćby Renaty Przemyk, Edyty Górniak, Alicji Majewskiej czy Anny Jantar. Publiczność zgromadzona przed ekranami wysłuchała więc takich piosenek jak m.in. „Babę zesłał Bóg”, „To nie ja”, „Być kobietą”, „Radość najpiękniejszych lat” oraz „Pogoda ducha”.

Kolejne utwory przeplatały wstawki z radioodbiornika, pełne m.in. muzycznych ciekawostek.W trakcie koncertu zaprezentowali się również tancerze przygotowani przez Katarzynę Koszczyk. Wokalistom towarzyszyła Formacja Koralowa oraz para tańca towarzyskiego. Za realizację dźwiękową koncertu „Radio gra!” odpowiadał Arkadiusz Suchara, zaś za realizację filmową i montaż – Dawid Mikuda. Produkcją muzycznego przedsięwzięcia zajęli się pracownicy instytucji.

Kto nie widział lublinieckiego koncertu "Radio gra!", może zobaczyć go w sieci! 2
Koncert „Radio gra!” (mat. MDK w Lublińcu)

– Niezwykle ważne są dla mnie takie artystyczne projekty w czasie pandemii, które z jednej strony dają młodym ludziom cel i satysfakcję, a z drugiej są radością dla odbiorców.  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK w Lublińcu. – W takich realizacjach ważny jest każdy szczegół, od pomysłu, poprzez piękne, wokalne wykonania, scenografię, aż po efekt końcowy, czyli sam film. Wszyscy włożyli w to dużo serca, dlatego zachęcam do obejrzenia koncertu do końca i przeczytania napisów końcowych – dodaje.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że młodzi artyści nie mogli zaprezentować się przed publicznością na żywo i wysłuchać zasłużonych oklasków. Zastąpiły je reakcje oglądających występ na Facebooku oraz YouTubie.

Kto nie widział lublinieckiego koncertu "Radio gra!", może zobaczyć go w sieci! 3

To tylko kilka przykładowych komentarzy: „Jesteście wspaniali i wyjątkowi! Dziękujemy za piękne wzruszenia i wspaniałą dawkę dobrych emocji w tych trudnych czasach…”; „Jesteście wspaniali,  począwszy od wokalistów do instruktorów i całej reszty ekipy bo bez Was nie byłoby tak wspaniałego popołudnia, tak pięknej muzyki”; „Nowa rzeczywistość pozwala nam brać udział w Waszych koncertach nawet w odległych miejscach.  Gratuluję świetnych prezentacji i organizacji całości, bo to mnóstwo pracy ludzi, których na scenie nie widać.”

– Cieszymy się z sukcesu tego koncertu on-line, jednocześnie mamy cichą nadzieję, że w nadchodzących, wakacyjnych miesiącach, uda nam się spotkać w plenerze, na żywo! – zaznacza dyrektor MDK.

Kto nie obejrzał premierowej transmisji, może nadrobić muzyczne zaległości. Koncert dostępny jest na facebookowej stronie MDK oraz kanale YouTube. Udostępniamy go także poniżej.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -