fbpx
Strona głównaPolecane"Teatr na wakacje". Jakie spektakle zaplanowano w Częstochowie na lipiec i sierpień?

“Teatr na wakacje”. Jakie spektakle zaplanowano w Częstochowie na lipiec i sierpień?

Po raz pierwszy Teatr im. Mickiewicza nie zakończy sezonu wraz z czerwcem. Spektakle zaplanowano także na lipiec i sierpień. Projekt „Teatr na wakacje” to idealna propozycja, dla wszystkich, którzy po pandemicznej przerwie tęsknią za sceną.

Sezon 2020/2021 nie zakończy się w częstochowskim teatrze wraz z końcówką czerwca. Po raz pierwszy instytucja wprowadziła bowiem także repertuar wakacyjny.

– Jesteśmy złaknieni grania i mamy nadzieję, że publiczność jest równie spragniona teatru. Chcemy nadrobić czas przestoju, zrekompensować wymuszone pandemią przerwy w działalności – wyjaśnia Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. Mickiewicza.

"Teatr na wakacje". Jakie spektakle zaplanowano w Częstochowie na lipiec i sierpień? 1
Spektakl “Cudowna terapia” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

I właśnie z tego powodu stworzono projekt „Teatr na wakacje”. – Nie jesteśmy w stanie grać oczywiście przez całe lato, pracownikom należą się przecież urlopy. Zwłaszcza że nawet wtedy, gdy nie mogliśmy grać dla publiczności, pracowaliśmy nad kolejnymi premierami i projektami. Niemniej przedłużamy sezon do 11 lipca, a potem wracamy do gry wcześniej niż zwykle, bo od 18 sierpnia – dodaje Dorosławski.

W tym czasie teatr zaprezentuje niemal wszystkie spośród swoich najnowszych propozycji. Na widzów czeka więc prapremierowa „Pannonica”, a także pozostałe tytuły, które zadebiutowały na afiszu w tym sezonie: „Fałsz”, „Cudowna terapia” i „Dziewiąty dzień księżycowy”. Będzie można zobaczyć również „Łysą śpiewaczkę” Ionesco, rozśpiewanego „Zaczarowanego konia. Piosenki lat pięćdziesiątych” oraz tzw. komedię hormonalną, czyli „Testosteron”. Z myślą o najmłodszych do wakacyjnego repertuaru trafią zaś „Trzy Świnki” oparte na motywach baśni braci Grimm.

"Teatr na wakacje". Jakie spektakle zaplanowano w Częstochowie na lipiec i sierpień? 2
Spektakl “Łysa śpiewaczka” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

– Mamy coś na smutno, poważnie, ale i komediowo. Trochę muzyki, nieco absurdu, metafizyki. Tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest w czym wybierać! Chcemy pokazać widzom, że jesteśmy teatrem dla wszystkich – zaznacza dyrektor częstochowskiej sceny.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na każdym przedstawieniu może być zajęte maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc. W teatrze obowiązują maseczki, dezynfekcja i dystans.

"Teatr na wakacje". Jakie spektakle zaplanowano w Częstochowie na lipiec i sierpień? 3
Spektakl “Dziewiąty dzień księżycowy” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

– Publiczność nie musi się obawiać, bo u nas jest całkowicie bezpiecznie. Stosujemy się do przepisów, dbamy o dezynfekcję, trzymamy reżim sanitarny. Prosimy też o to, żeby nasi widzowie przychodzili w maseczkach, bo choć po ulicach chodzimy już niezamaskowani, to u nas nadal ten nakaz obowiązuje. Podobnie, jak ma to miejsce we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych – podkreśla Robert Dorosławski.

Repertuar Teatru im. Mickiewicza można znaleźć na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Dzień Dziecka w częstochowskim teatrze. Na scenie “Trzy Świnki”

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here