Pamiętaj, to nie wstyd posprzątać po psie

0
523
sprzataj po psie

Częstochowska Straż Miejska ponownie przypomina właścicielom psów o obowiązku sprzątania nieczystości pozostawionych przez ich pupila w miejscu ogólnodostępnym.

sprzątaj po psie 2
Fot. pixabay.com

Każdy właściciel czworonożnego pupila, w tym przypadku psa, jest za niego odpowiedzialny, dlatego częstochowska Straż Miejska przypomina o tych obowiązkach, których niedopełnienie grozi karą grzywny. Mowa tu o sprzątaniu po swoim psie w czasie spaceru w miejscach ogólnodostępnych. Nie sprzątnięcie zanieczyszczeń po czworonogu podlega zaśmiecaniu, a zaśmiecanie jest wykroczeniem.

Strażnicy miejscy od lat prowadzą na terenie miasta działania zmierzające do poprawy estetyki Częstochowy. W czasie szkolnych prelekcji w przedszkolach czy podstawówkach edukują dzieci i młodzież jak ważne jest sprzątanie po swoim psie. Proekologiczne akcje promowane są także w czasie spotkań z dorosłymi czy seniorami.

Dodatkowo bardzo ważne jest też wyprowadzanie psa na smyczy, a te agresywne na smyczy i w kagańcu.

spacer z psem 3
Fot. pixabay.com

Mając na uwadze Regulamin utrzymania czystości i porządku dla miasta Częstochowy “osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:

  • wyprowadzania psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy i w kagańcu;
  • niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na klatkach schodowych, na skwerach i trawnikach oraz w innych miejscach służących do publicznego użytku (obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych)”.

Straż Miejska przypomina także, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt psy muszą posiadać obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here