fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeŚwiatowy Dzień Książki 2021. Co z tej okazji przygotowała Biblioteka Publiczna im....

Światowy Dzień Książki 2021. Co z tej okazji przygotowała Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego?

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Mimo że instytucje kultury pozostają zamknięte dla zwiedzających, Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego nie zapomina o swoich czytelnikach.

Miłośnicy literatury świętują oficjalnie od 1995 r. Wtedy to UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.Co ciekawe, pomysł na obchody tego dnia ma swój początek w Katalonii i sięga 1930 r. Ta szczególna data związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci znanych pisarzy tj. Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.

To kolejne już święto, które przypada na okres pandemii. Tym samym biblioteki w całej Polsce nie mogą zaprosić czytelników do siebie. Mimo to Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego nie zapomina o częstochowskich miłośnikach literatury. Z myślą o nich przygotowała film, w którym wraz z czytelnikami zastanawia się nad tym “czego szukamy w książkach?”. Odpowiedzi na to pytanie udzielili m.in. dyrektor Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater” Robert Jasiak i kierownik Działu Sztuki Muzeum Częstochowskiego Katarzyna Sucharkiewicz. Za realizację materiału odpowiada Piotr Cieślak.

Film można obejrzeć na facebookowej stronie biblioteki – www.facebook.com/bibliotekaczestochowa

Światowy Dzień Książki 2021. Co z tej okazji przygotowała Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego? 1
Spotkanie z Anną Grzyb, na które zaprasza Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego

Za pośrednictwem tej strony można również uczestniczyć w spotkaniu z ilustratorką Anią Grzyb. To kolejna z propozycji, którą biblioteka ma na piątkowe święto.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Tematem przewodnim będzie książka “Tarmosia” autorstwa Tomasza Samojlika zilustrowana przez częstochowiankę (więcej o książce i autorce piszemy TUTAJ).

ZS

Czytaj także: Światowy Dzień Książki. Spotkanie z częstochowską ilustratorką Anią Grzyb

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -