Exact Systems Norwid prowadził już z Polski Cukier Avią Świdnik 2:0 w setach i 23:21 w trzeciej partii, a mimo to przegrał rewanżowy mecz o 5. miejsce 2:3. Siatkarze musieli rozegrać „złoty set”, w którym zwyciężyli częstochowianie i zajęli w Tauron 1 Lidze 5. miejsce, najlepsze w historii klubu!

Siatkarze Exact Systems Norwid wywalczyli 5. miejsce w Tauron 1 Lidze po „złotym secie”. To najlepszy sezon w historii klubu! 2

W czwartek wieczorem siatkarze Exact Systems Norwida zakończyli sezon 2020/21 w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie w meczach play-off o 5. miejsce okazali się lepsi od siatkarzy Polski Cukier Avia Świdnik. Podopieczni trenera Piotra Lebiody tym samym zajęli 5. miejsce i zanotowali najlepszy wynik w historii klubu. Przypomnijmy, że rundę zasadniczą częstochowska drużyna zakończyła na 4. pozycji!

Kibice Exact Systems Norwida oczekiwali zwycięstwa w rewanżu ze Polski Cukier Avią. Częstochowscy siatkarze wygrali pierwszy mecz play-off w Świdniku 3:1 i liczyli też na zwycięstwo w swojej hali. Wszystko układało się dobrze do końcówki 3 seta. Po dwóch partiach Exact Systems Norwid prowadził 2:0, a w 3. secie 23:21 i tylko dwa punkty dzieliły gospodarzy od zwycięstwa w meczu. Nagle coś się zacięło… Exact Systems Norwid przegrał na przewagi trzeciego seta 27:29. Goście byli lepsi również w czwartym secie i w tie-breaku. Wygrali mecz 3:2 i doprowadzili do remisu w play-off 1:1. A to oznaczało, że trzeba będzie rozegrać „złoty set”.

W siatkarskiej dogrywce częstochowianie opanowali nerwy i z łatwością wygrali 15:9 czym zapewnili sobie 5. miejsce na zakończenie sezonu.

– Cieszymy się z tego 5. miejsca – mówi trener Exact Systems Norwid Piotr Lebioda. – To był dla nas bardzo dobry sezon. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

Exact Ssytems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15). Złoty set: 15:9 dla Exact Systems Norwid Częstochowa

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Walczak, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Kogut, Cieślik, Franczak.

Polski Cukier Avia: Walawender, Rawiak, Obermeler, Żywno, Sługocki, Swodczyk, Bonisławski (libero), Kuś (libero) – Machowicz, Kurek, Rećko.

Foto całej drużyny: Marek Osuchowski (Exact Systems Norwid Częstochowa)