fbpx
Strona głównaPolecaneMojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend

Mojeekino.pl. “Green Book” i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend

Pora na kolejną odsłonę naszego filmowego cyklu. Jakie filmy z oferty platformy mojeekino.pl polecamy na ten weekend?

Związane z pandemią koronawirusa obostrzenia zostały przedłużone. Dla kinomanów oznacza to, że prędko na seans stacjonarny się nie wybiorą. Pozostają więc pokazy wirtualne. Te można oglądać dzięki platformie mojeekino.pl. W projekt zaangażowany jest także Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne “Iluzja” w Częstochowie. Chcąc wesprzeć instytucję należy przy zakupie biletu w sieci wybrać kino OKF ILUZJA.

Chcąc ułatwić widzom wybór filmu na weekend, na naszym portalu regularnie prezentujemy tytuły, które – wydają nam się – warte uwagi (poprzednie zestawienie dostępne jest TUTAJ). Za dostęp do wybranego tytułu na 48 godzin należy standardowo zapłacić 15 zł. Zobaczcie propozycje, które przygotowaliśmy na ten weekend. Którą wybierzecie?

1. DZIEŃ DOBRY, ROBIN

Mojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend 1
„Dzień dobry, Robin” (mat. mpjeekino.pl)

„Dzień dobry, Robin” to portret wielkiego człowieka, który bawił i wzruszał widzów przez wiele lat. W dokumencie poświęcono również sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia Williamsa, który do tej pory był owiany tajemnicą. Twórcy wyjaśniają, w jaki sposób otępienie ciałami Lewy’ego może wpływać na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka. Informacja o samobójstwie aktora obiegła świat i nie pozostawiła zbyt wiele miejsca na dyskusję. Dzięki temu obrazowi łatwej będzie zrozumieć, jak wielkie brzemię w postaci choroby nosił on na swoich barkach. Jaki naprawdę był człowiek, którego pokochali wielbiciele takich filmów jak „Buntownik z wyboru”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, czy „Pani Doubtfire”.

„Dzień dobry, Robin”. Reżyseria: Tylor Norwood. Dokumentalny, 2020, 77 minut.

2.GREEN BOOK

Mojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend 2
“Green Book” (mat. mojeekino.pl)

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania. Tu przypomnijmy, że “Green Book” wygrał w kategorii: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz oryginalny, nominacja w kategorii: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy montaż w 2019 roku.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

“Green Book”. Reżyseria: Peter Farrelly. Obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali. Komediodramat, USA 2019, 125 minut.

3.MILCZĄCA REWOLUCJA

Mojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend 3
“Milcząca rewolucja” (mat. mojeekino.pl)

Oparty na motywach bestsellerowej powieści Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji. 

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania…

“Milcząca rewolucja”. Reżyseria: Lars Kraume. Obsada:Jonas Kassler, Anna Lena Klenke, Michael Gwisdek. Dramat, Niemcy 2020, 112 minut.

4.WŁADCA PARYŻA

Mojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend 4
“Władca Paryża” (mat. mojeekino.pl)

Vidocq, złodziej i awanturnik wiodący burzliwe życie, po spektakularnej ucieczce z więzienia o zaostrzonym rygorze, ukrywa się pod przykrywką handlarza tkanin. 

Kiedy kryminalna przeszłość go dogania, wchodzi w układ z miejscową policją i  podejmuje się oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców. Staje się szefem francuskiej policji. Tajemnice na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa oraz mroczny klimat Paryża czasów napoleońskich…

“Władca Paryża”. Reżyseria: Jean-François Richet. Obsada: Olga Kurylenko, Vincent Cassel, Patrick Chesnais, August Diehl. Przygodowy, Francja 2018, 116 minut.

5.WOŁYŃ

Mojeekino.pl. "Green Book" i inne filmy, które warto zobaczyć w ten weekend 5
“Wołyń” (mat. mojeekino.pl)

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego. Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

“Wołyń”. Reżyseria: Wojciech Smarzowski. Obsada: Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Jacek Braciak, Izabela Kuna. Dramat, Polska 2016, 143 minuty.

Redakcja (mat. mojeekino.pl)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -