fbpx
Strona głównaPolecaneŚwiatowy Dzień Książki. Spotkanie z częstochowską ilustratorką Anią Grzyb

Światowy Dzień Książki. Spotkanie z częstochowską ilustratorką Anią Grzyb

23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego zaprasza na spotkanie z ilustratorką Anią Grzyb. Oczywiście odbędzie się ono online, dzięki temu każdy może się przyłączyć.

O ilustratorce Ani Grzyb pisaliśmy już na naszym portalu. 14 kwietnia na rynku wydawniczym ukazała się książka “Tarmosia” autorstwa Tomasza Samojlika. Z kolei autorką ilustracji jest właśnie częstochowianka.

„Tarmosia” (wydana nakładem wydawnictwa Agora S.A.) to pełna humoru i ciepła opowieść o młodej borsuczce i jej rodzinie, mieszkających jak dotąd spokojnie w Puszczy Białowieskiej.

Światowy Dzień Książki. Spotkanie z częstochowską ilustratorką Anią Grzyb 1
“Tarmosia” – jedna z ilustracji autorstwa Ani Grzyb

“Pewnego dnia podejrzane hałasy budzą borsuczą rodzinę, a ziemia w ich norze niebezpiecznie się trzęsie. Borsuczka Tarmosia nie ma pojęcia, że już wkrótce w jej życiu zajdą duże zmiany – oto do rodzinnej nory wprowadzają się inne zwierzęta. Z przedziwnymi obyczajami i gromadą hałasujących dzieci. Żegnaj spokoju! Co sprowadza nowych lokatorów do borsuczej nory? Czy Tarmosi i jej rodzinie uda się znaleźć porozumienie z przybyszami? Jak pogodzić odwieczne borsucze porządki z nowymi wyzwaniami?” – tak zapowiada premierową książkę jej wydawca.

Na potrzeby tej książki ilustratorka i graficzka stworzyła wiele zwierzęcych postaci. Oprócz oczywiście borsuków, były to m.in. lisy, jenoty, wilki, myszy…

Światowy Dzień Książki. Spotkanie z częstochowską ilustratorką Anią Grzyb 2
“Tarmosia” – jedna z ilustracji autorstwa Ani Grzyb

Premierowe spotkanie odbyło się 12 kwietnia, oczywiście w sieci. Zapraszał na nie m.in. wydawca tomu. Teraz pora na Częstochowę. Dodatkowego pretekstu dostarczył przypadający na 23 kwietnia Światowy Dzień Książki. I to właśnie w piątek o godz.18, Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego zaprosi czytelników na wirtualne spotkanie z Anią Grzyb. W transmisji będzie można uczestniczyć poprzez facebookową stronę instytucji (szczegóły TUTAJ).

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -