fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyCzęstochowska Straż Miejska daje schronienie uchodźcom

Częstochowska Straż Miejska daje schronienie uchodźcom

W siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej znalazło schronienie już 18 osób z Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi, a także osoby starsze.

W jednej z sal w komendzie przy ul. Krakowskiej 80 rozstawiono polowe łóżka. Z noclegu korzystają głównie osoby z Ukrainy, które trafiają do Częstochowy wieczorem bądź nocą i proszą strażników miejskich o pomoc. Straż Miejska zapewnia też uchodźczyniom i uchodźcom jedzenie, środki czystości i inne niezbędne rzeczy.

Dzieci z Ukrainy korzystają na miejscu z tego, co dostępne jest w świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” – zabawek czy przyborów do rysowania i malowania. Piszą m.in. listy z podziękowaniami dla Polski, ale i życzeniami zwycięstwa i pokoju dla Ukrainy.

Świetlica w budynku Straży Miejskiej na co dzień zajmuje się dziećmi i młodzieżą z potrzebujących rodzin ze Starego Miasta. Prowadzącemu ją Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” można przekazać 1% swojego podatku, wpisując w deklaracjach podatkowych nr KRS 0000207657.

W pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy angażują się też pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej w czasie wolnym od pracy. Zbierają żywność, odzież, sortują i pakują dary; kupują też plecaki z pełnym wyposażeniem dla ukraińskich uczennic i uczniów.

Stowarzyszenie pomocy Dzieciom ,,Skrawek Nieba” jest Organizacją Użytku Publicznego, która pomaga dzieciom i młodzieży już od 13 lat.

straż miejska pomaga
źródło: UM Częstochowy

Atakowanym przez wojska rosyjskie ukraińskim sąsiadom Polski, wiele pomocy niesie także częstochowska policja, o czym więcej przeczytasz tutaj.

LNŚ/UM Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -