fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyCzęstochowscy funkcjonariusze niosą pomoc ukraińskiej policji

Częstochowscy funkcjonariusze niosą pomoc ukraińskiej policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie cały czas niosą pomoc i wspierają tym samym policjantów z Ukrainy. Przeprowadzili zbiórkę i przekazali najpotrzebniejsze rzeczy dla kolegów po fachu, walczących o swój kraj.

Dzięki zaangażowaniu Zarządu Terenowego NSZZP z Częstochowy udało się przeprowadzić zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i za pośrednictwem policjantów z Parczewa, przekazać je bezpośrednio policjantom dbającym o bezpieczeństwo w miejscowości Luboml na Ukrainie.

Od kilku tygodni w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie trwa zbiórka na rzecz policjantów z Ukrainy. Koordynuje ją przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Zawiązku Zawodowego Policjantów. Zaangażowaniu policjantów, ale również pracowników cywilnych skutkowało tym, że udało się zebrać najpotrzebniejsze medykamenty, opatrunki osobiste, suchy prowiant, wyposażenie taktyczne, koce, karimaty i śpiwory.

policjanci niosą pomoc Ukrainie
źródło: KMP Częstochowa

W zbiórkę włączyli się również pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS, którzy przekazali ukraińskim policjantom materiały opatrunkowe i podstawowe środki medyczne. Policyjni związkowcy dostarczyli zebrane materiały do Parczewa, znajdującego się w województwie lubelskim, skąd tamtejsi policyjni emeryci ze związków zawodowych pojechali na Ukrainę i przekazali je na ręce podpułkownika Siergieja Nawaruka – zastępcy komendanta jednostki policji w miejscowości Luboml.

To już kolejna taka akcja zorganizowana przez częstochowski garnizon. W ostanim czasie przedstawiciel z Parczewa osobiście odebrał zgromadzone rzeczy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Przewodniczący częstochowskich związków, aspirant sztabowy Arkadiusz Kobiela zapowiada, że zbiórka będzie trwała tak długo, jak długo będzie potrzebna pomoc kolegom z Ukrainy, którzy codziennie narażają swoje życie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

LNŚ/KMP w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -