fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyCzęstochowa zagrała dla Ukrainy. Zebrano blisko 9 tys. zł

Częstochowa zagrała dla Ukrainy. Zebrano blisko 9 tys. zł [GALERIA ZDJĘĆ]

W sobotę, 26 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się charytatywny koncert „Częstochowa gra dla Ukrainy”. Z biletów-cegiełek i licytacji zebrano kwotę 8823,15 zł.

Tak, jak zapowiadaliśmy 26 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowano koncert „Częstochowa gra dla Ukrainy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a jednym z patronów medialnych była „Gazeta Regionalna”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Robert Madziarz, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny i muzyk sesyjny znany jako RobGitarnik. To on zaraził ideą właściciela muzeum Krzysztofa Witkowskiego, a także cały szereg lokalnych (i nie tylko) artystów.

– Kiedy decyduję się na uruchomienie jakiegokolwiek projektu czy to jest akcji dobroczynnej, czy tworzenia piosenki, która może mieć pozytywny wpływ na innych ludzi, towarzyszy mi motto „rzeczy niemożliwe robię od zaraz, a cuda zajmują mi trochę więcej czasu”. Tak też było i w tym przypadku, jednakże na to, by zadziały się cuda, miało wpływ wiele wspaniałych osób, dzięki którym to się udało. Zorganizowanie koncertu z udziałem tak wielu artystów, zapewnienie sali koncertowej, przeprowadzenie zbiórki i wszystkich spraw z tym związanych w siedem dni, to nie lada wyzwanie – przyznaje Madziarz.

Koncert poprowadziła Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki. To ona pomiędzy poszczególnymi występami prowadziła licytację rzeczy podarowanych przez artystów.

Kto wystąpił na scenie?

Wydarzenie otworzył występ zespołu Cacana Mania, który zagrał kawałki „Świt” i „Wielka góra”. Potem scenę przejął Remi Juśkiewicz prezentujący „Kamienieję” i „Jestem”. Jako trzeci przed publicznością pojawił się sam RobGitarnik z utworami „Obłudna kołysanka” i „Jesteś ponad tym”

Potem pałeczkę przejął Krisu, jego „Tolerancja” i „Są dni”. Kolejna na scenie zagrała AmperA, która przypomniała dobrze znane piosenki „Hej, to ja” i „Pójdę dalej”. Następna w kolejce była Dzika Plaża z utworami „Słowa jak kamienie” oraz „Ostatni most”.

Amelia Cierpiał, która wystąpiła ze swoim zespołem, zaserwowała zaś „Nie poddawaj się” i „Nie boję się”, a zespół The Neverender – „Byłaś/Widziałaś” i „Modlitwę o pokój”.

Grupa Milsen postawiła na „Serca bicie” i „Fałszywy ty”, The Storks na „Pierwszy krok” i „Nikt nas nie zmieni”, a The Moon and The Sun – „Help” i „Jaskółka uwięziona”.

Prawie 9 tys. zł na pomoc Ukrainie

„Częstochowa gra dla Ukrainy” odniosło sukces. Dzięki dobroci i szczodrości ludzi o otwartych sercach z biletów-cegiełek i licytacji udało się zebrać kwotę 8823,15 zł. Kwota ta została przekazana od razu po koncercie Fundacji JEST LEPIEJ.

– Z całego serca dziękuję wszystkim wspaniałym artystom biorącym udział w koncercie, oraz współorganizatorom: Krzysztofowi Witkowskiemu i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Annie Paleczek-Szumals, Omega Music za dobry dźwięk, patronom medialnym, Marcinowi Krakowianowi za nieocenioną pomoc w organizacji zbiórki, jak również wolontariuszom z Fundacji JEST LEPIEJ – wylicza inicjator wydarzenia. – Dziękuję też wszystkim osobom, które pomagały podczas koncertu, wspaniałej publiczności i osobie dla mnie najważniejszej Anusi, mojej ukochanej, która tak bardzo wspierała mnie podczas organizacji tego wyjątkowego wydarzenia – dodaje.

O działaniach Fundacji JEST LEPIEJ na rzecz Ukrainy można przeczytać na stronie www.jestlepiej.pl/fundacja, a cały koncert można obejrzeć na Facebooku.

-Dziś patrzę na to, co się wydarzyło z ogromną radością, wdzięcznością i jednoczesnym wzruszeniem, ponieważ kiedy kilka dni temu mając w głowie tylko pomysł na inicjację, by stworzyć to wyjątkowe wydarzenie, dzięki ludziom o otwartych sercach na pomoc innym, to się po prostu udało i zakończyło sukcesem – mówi RobGitarnik.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Robert Madziarz organizator koncertu “Częstochowa gra dla Ukrainy”: Chęć pomagania chyba płynie w moich żyłach

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -