fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneSpotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Tematem będzie "Częstochowa"

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Tematem będzie „Częstochowa”

We wtorek 8 czerwca Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego zaprasza na spotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Wydarzenie dedykowane będzie tomikowi poezji „Częstochowa”.

O poetyckiej „Częstochowie” pisaliśmy już na naszym portalu. Tom, którego autorem jest Aleksander Wierny, ukazał się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Fundacji Duży Format. Nazwiska autora nie trzeba w naszym mieście przedstawiać. Przed laty znany był jako dziennikarz prasowy i telewizyjny, obecnie pełni stanowisko naczelnika miejskiego wydziału kultury, promocji i sportu. Pierwszą książkę, autobiograficzną prozę „Matka mojego dziecka” wydał w 2003 r. Potem na rynku ukazały się kryminały „Światło” (2009) i „Teraz” (2012) oraz horror „Krew i strach” (2015).

Na debiut poetycki autor czekał do 2019 r. i premiery tomu „Sygontka”. Tytuł ten nadał na cześć małej miejscowości, oddalonej od Częstochowy o 35 km (leżącej na pograniczu gmin Przyrów i Janów), w której pomieszkuje. Rodzinnemu miastu, w którym urodził się, mieszka i pracuje, poświęcił drugi z poetyckich tomów, który ma w dorobku. Oba otrzymały nominację do prestiżowej Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego “Orfeusz”. Wyróżnienie to jest przyznawane za wybitne osiągnięcia współczesnej polskiej liryki – oryginalne, zachowujące bezpośredniość wyrazu, bezkompromisowe pod względem artystycznym.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Tematem będzie "Częstochowa" 1
„Częstochowa” (archiwum Aleksandra Wiernego)

Więcej o „Częstochowie” będzie się można dowiedzieć już we wtorek, 8 czerwca. Tego dnia Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego zaprasza bowiem na spotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Wydarzenie odbędzie się w gmachu głównym przy Al. NMP 22. Będzie to pierwsze od miesięcy spotkanie „na żywo” organizowane przez instytucję (przez wzgląd na pandemiczne obostrzenia wszystkie wydarzenia odbywały się online). Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

ZS

Czytaj także: Częstochowski Festiwal “Czytaj!” szykuje się na jubileusz. Warto dorzucić się do jego organizacji

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -