fbpx
Strona głównaSportSiatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol...

Siatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa

Trwają rozgrywki w 1, 2 i 3 lidze śląskiej. Siatkarki AZS Częstochowa wygrały w sobotę w Jaworznie i zakończyły rundę zasadniczą na 2. miejscu. Ze zwycięstwa w 1 lidze śląskiej cieszyli się też siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa.

Siatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa 1

Rozgrywki w 1, 2 i 3 lidze śląskiej kobiet i mężczyzn są na różnym etapie. Panie w 1 lidze śląskiej rywalizują już w grupie mistrzowskiej. Akademia Siatkówki SPS Panki, o czym informowaliśmy już w piątek (czytaj TUTAJ, pokonała lidera MUKS Sari Żory i awansowała na 1. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej.

W sobotę rundę zasadniczą zakończyły siatkarki AZS-u Częstochowa, które rywalizują w 2 lidze śląskiej i walczą o awans. Podopieczne trenerów Mariusza Kowalika i Adama Stępniaka wygrały ostatni mecz rundy zasadniczej w Jaworznie z MCKiS 3:0. Częstochowskie siatkarki rundę zasadniczą zakończyły na 2. miejscu. Mają tyle samo punktów co lider KPKS Halemba (18 meczów i po 44 punkty), ale mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Siatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa 2

W 2 lidze śląskiej KS Częstochowianka II Częstochowa przegrała z KPKS-em Halemba 0:3, a UKSG Blachownia uległ w Zabrzu Spartakusowi 0:3.

Siatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa 3

Rezerwy Częstochowianki rundę zasadniczą zakończyły na 6. miejscu (18 meczów, 18 punktów), a UKSG Blachowania na 10. pozycji (18 meczów, 6 punktów).

W play-off częstochowianki będą walczyć z 3. w tabeli MKS-em Czechowice-Dziedzice.

W weekend rywalizowali też panowie. Przypomnijmy, że w derbach Częstochowy w 1 lidze śląskiej (pisaliśmy TUTAJ) Jawor Mineral AZS Częstochowa wygrał w hali Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa 3:0. Siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa pokonali w sobotę Płomień Przystajń 3:0, a w niedzielę wygrali w Pyskowicach z MKSR 3:1.

W tabeli 1 ligi śląskiej mężczyzn liderem jest Jawor Mineral AZS Częstochowa (19 meczów, 48 punktów). Na 3. miejscu sklasyfikowany jest Hemarpol Norwid Częstochowa (18 meczów, 41 punktów). Na 5. pozycji jest Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa (19 meczów, 30 punktów), a na 10. pozycji Płomień Przystajń (20 meczów, 18 punktów).

Siatkarki AZS Częstochowa zakończyły rundę zasadniczą. Ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Hemarpol Norwid Częstochowa 9

W rozgrywkach 3 ligi śląskiej z regionu częstochowskiego rywalizują KS Częstochowianka III i MTS As Myszków. Siatkarki z Myszkowa w sobotę pokonały UKS Dąbrowiak 3:1. Po dwóch kolejkach mają na koncie 3 punkty. Częstochowianka III w niedzielę grała z GLKS Wilkowice i uległa 1:3. Po dwóch kolejkach ma na koncie 0 punktów.

Foto: Gazeta Regionalna/AK

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here